Advert

Operalia Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu

Geleceğin opera yıldızlarının seçildiği prestijli opera yarışması 'Operalia' bu sene Prag'da düzenlendi. İlk kez 1993'te yapılan yarışma dünyaca ünlü opera sanatçısı ve orkestra şefi Placido Domingo tarafından başlatıldı.

Operalia Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu
Bu içerik 733 kez okundu.

Binlerce başvuru arasından seçilen 40 kişi bir hafta süren prova ve eğitimlere katılarak jüri karşısına çıkıyor. Maestro Domingo her sene yarışma boyunca genç sanatçılara destek olarak onlara akıl hocalığı yapıyor.

En iyi erkek sesi ödülünü bu sene İspanyol tenor Xavier Anduaga kazandı. Sahnedeyken yarışma ya da seçmelerde olduğunu düşünmemeye çalıştığını söyleyen genç yetenek, "Kendimi Alayın Kızı'ndaki Tonio olarak hayal ettim. Orada onu söyleyen ben değil de Tonio'ymuş gibi düşündüm ve böylece sahnede kendimi daha rahat hissettim." şeklinde konuştu.

En iyi kadın sesi ise 27 yaşındaki Guatamalalı soprano Adriana Gonzalez seçildi. Guatamala'da opera sanatını icra etmek için geniş olanaklara sahip olmadıklarını ileten Gonzalez "Maalesef henüz ulusal bir opera binamız yok. Bir gün o da olacak. Guatemala'da sadece üç öğretmen var diyebilirim. Ve biri de ne yazık ki iki hafta önce hayatını kaybetti. O benim öğretmenimdi, bu nedenle yarışmayı kazanmak benim için çok önemli, bu ödülü ona ithaf etmek istiyorum." dedi.

 

ABD Rusya Çin Türkiye Hong Kong Protesto Yangın Mülteciler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Gelecek Partisi’nin Diyarbakır İl Başkanı Aytaç oldu!
Gelecek Partisi’nin Diyarbakır İl Başkanı Aytaç oldu!
Umut'un da şırıngalı çikolata kapağıyla öldüğü iddiası
Umut'un da şırıngalı çikolata kapağıyla öldüğü iddiası