Advert

Turistik Diyarbakır Ekspresi Ankara'ya uğurlandı

Turistik Diyarbakır Ekspresi Ankara'ya uğurlandı
Bu içerik 860 kez okundu.

19 Nisan’da Ankara’dan yola çıkıp dün Diyarbakır’a varan ve davul zurnayla karşılanan "Turistik Diyarbakır Ekspresi" ilk seferini tamamlayarak Diyarbakır'dan Ankara'ya uğurlandı.

 

2024 yaz sezonunun ilk seferini yapan "Turistik Diyarbakır Ekspresi" Diyarbakır'dan Ankara'ya hareket etti.

Toplam 180 kişi kapasiteli 9 yataklı ve 1 yemekli vagondan oluşan "Turistik Diyarbakır Ekspresi" ile yolcular güzergah boyunca tarihi ve kültürel değerler ile doğa harikası manzaraları görme imkanı buluyor.

tren-diyarbakir-ankara2.jpg

Yolcular Diyarbakır'ı gezme imkanı buldu

Belirli illerde turizm amaçlı molalar veren tren, dün Diyarbakır'a vardı. Yolcular kentteki tarihi ve turistik mekanları ziyaret ettikten sonra bugün Ankara’ya uğurlandılar.

TCDD Müşteri Hizmetleri Daire Başkanı Murat Akçay, vatandaşlarda yeni güzergah talepleri oluştuğuna değinerek, bu talepleri değerlendirerek yeni güzergah ve yeni rotalar belirlediklerini ifade etti.

tren-diyarbakir-ankara.jpg

Elazığ ve Kayseri'de turistik mola

Trenin seyahat molalarıyla ilgili bilgi veren Akçay, Ankara'ya hareket edecek trenin Elazığ'da 4, Kayseri'de de 3 saatlik turizm amaçlı molalar vereceğini ve yolcuların bu kentleri gezme imkanı bulacağını, yolculuğun Ankara'da sonlanacağını söyledi. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
13 kırsal ilçeye özel ilaçlama aracı desteği
13 kırsal ilçeye özel ilaçlama aracı desteği
Diyarbakır’daki Mem Ararat konserinde evlilik teklifi
Diyarbakır’daki Mem Ararat konserinde evlilik teklifi