Advert

İzmit Belediyesi, Vedat Taştekin’in adını Körfez Mahallesi’nde yaşattı

İzmit Belediyesi, Vedat Taştekin’in adını Körfez Mahallesi’nde yaşattı
Bu içerik 1998 kez okundu.

İzmit Belediyesi, 2023 yılının ilk aylarında vefat eden Gazeteci Vedat Taştekin’in adını Körfez Mahallesi’nde inşa ettiği parkla yaşattı.
‘İzmit Unutmaz’ vizyonuyla kentin değerlerini yaşatmaya devam eden İzmit Belediyesi, geçtiğimiz aylarda vefat eden Vedat Taştekin’in adını yaşatacağı parkı hizmete sunmaya hazırlanıyor. Körfez Mahallesi Fuat Çelebi Sokak No;43 adresinde bulunan Vedat Taştekin Parkı son çalışmaların da tamamlanmasının ardından vatandaşın kullanımına açıldı.   
TOPLAMDA 636 METREKARE ALAN 
Vedat Taştekin Parkı’nın içerisine ayrıca İzmit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Ekipleri, 306,42 metrekare yeşil alan ve bitkisel tasarım alanı, 168,31 metrekare baskı beton zemin, 65,45 metrekare sert zemin, 78,49 metre kare oyun alanı, 1 adet kondisyon alanı, 1 adet çeşme ve 1 adet ahşap giriş tag inşa etti.  
ÖZKAYNAKLARLA İNŞA EDİLDİ 
Vedat Taştekin Parkı’nda tasarımı ve üretimi İzmit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından öz kaynaklar kullanılarak yapılan ve oval form verilerek oluşturulan kondisyon ve oturma alanları bulunuyor. Parkta 6 adet bank ve 2 adet çöp kutusu ve  100 metrekare kauçuk zemin üzerine 1 adet çocuk oyun grubu montajı yapıldı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Diyarbakır’da otobüsün çarptığı kadın hayatını kaybetti
Diyarbakır’da otobüsün çarptığı kadın hayatını kaybetti
Amedspor’da beklenen imza atıldı
Amedspor’da beklenen imza atıldı