Advert
Advert

BELEDİYE’NİN İPTAL KARARLARINA KAYMAKAMLIKTAN İTİRAZ

Bismil Belediyesi Meclisi, kayyum döneminde belediyeye ait yapı, arsa ve araçların takas ve tahsis edilme kararlarını iptal etti. Daha önce kayyum olarak atanan Kaymakam, onaylamadığı bu kararların iptali için mahkemeye başvurdu

BELEDİYE’NİN İPTAL KARARLARINA KAYMAKAMLIKTAN İTİRAZ
Bu içerik 465 kez okundu.

 Diyarbakır’ın Bismil Belediyesi’nin 12 milyona yaptırılan yeni hizmet binası, aynı zamanda ilçe Kaymakamı olan kayyum Kerem Süleyman Yüksel döneminde İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün eski binasıyla takas edilmişti. İlçe Emniyet Müdürlüğü bu takasla yeni belediye hizmet binasına taşınırken, eski emniyet binası ise karşılıksız bir şekilde Milli Emlak’a tahsis edildi. Milli Emlak’a tahsis edilmesiyle birlikte binanın yıkımına başlanırken, yine kayyum kararıyla belediyeye ait 4 kıymetli arsanın Milli Emlak’a, 2 otomobilin ise Bismil Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı’na bedelsiz şekilde tahsis edildiği ortaya çıkmıştı.

Belediye meclisi iptal etti

31 Mart seçimlerinde HDP’nin kazandığı Bismil Belediyesi Meclisi, Haziran ayı toplantısında belediye hizmet binası için alınan takas kararı ile yine belediyeye ait arazi ve araçların tahsis kararlarını belediyenin ihtiyacı olduğu gerekçesiyle iptal etti. Belediye Meclisi’nin aldığı bu kararlar, daha önce kayyum olarak görev yapan İlçe Kaymakamlığı’na gönderildi.

İdare Mahkemesi’nde davalar açıldı

Kaymakam Kerem Süleyman Yüksel ise, Belediye Meclisi’nin aldığı bu kararları onaylamayarak iptali için İdare Mahkemesi’ne başvurdu. Bunun üzerine Bismil Belediye Meclisi de alınan kararların uygulanması için İdare Mahkemesi’ne başvurdu. Şimdi İdare Mahkemesi’nin vereceği karar beklenirken, Belediye Meclisi’nin kararı dolayısıyla üzerine eski emniyet binasındaki yıkım da durduruldu. (MA)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
D vitamini için sonbaharda güneşlenin
D vitamini için sonbaharda güneşlenin
BOSNALI KADINLARDAN GÜZELOĞLU’NA ZİYARET
BOSNALI KADINLARDAN GÜZELOĞLU’NA ZİYARET