Advert

Diyarbakır’a ‘manken’ muhtar adayı

Diyarbakır’a ‘manken’ muhtar adayı
Bu içerik 1070 kez okundu.

Diyarbakır’da mankenlik yapan Simurg Sarsılmaz, muhtar adayı oldu. Projelerini açıklayan Sarsılmaz, uyuşturucu ve çocuk yaşta evlilikle mücadele edeceğini söyledi.

Yerel seçimlere kısa süre kala belediye başkan adaylarının seçim çalışmaları aralıksız devam ederken, Diyarbakır’da muhtar adayları da sahaya inmeye başladı. Diyarbakır’ın en büyük mahallelerinden olan Bağlar İlçesi Kaynartepe mahallesi için ise modellik yapan bir kadının aday olması dikkat çekti.

simurg1.jpg

Erken evlilikle mücadele

Muhtar adayı Simurg Sarsılmaz, yıllarca Bağlar’da yaşadığını, ilçenin sorunlarını iyi bildiği için aday olduğunu söyledi.

simurg3.jpg

Projelerini açıklayan Sarsılmaz, “Bağlar’da uyuşturucu başını almış gidiyor. Bunun önlenmesi için kurumlarla birlikte projeler geliştireceğim. Eğitimde Bağlar ilçemiz çok geride, bunun yükseltilmesi için çalışmalar yapacağım. Diyarbakır’ın en çok göç alan mahallesinde vatandaşlarımızın yaşam kalitesinin artırılması için ciddi projeler geliştireceğim. Kadınların ve kız çocuklarının erken evliliğin önlenmesine dönek ev ev dolaşacağım” dedi. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
13 kırsal ilçeye özel ilaçlama aracı desteği
13 kırsal ilçeye özel ilaçlama aracı desteği
Diyarbakır’daki Mem Ararat konserinde evlilik teklifi
Diyarbakır’daki Mem Ararat konserinde evlilik teklifi