Advert

Ergani’de “Benim Kadrajımdan Ergani” konulu fotoğraf yarışması

Ergani’de “Benim Kadrajımdan Ergani” konulu fotoğraf yarışması
Bu içerik 5836 kez okundu.

Ergani Belediyesi tarafından düzenlenen “Benim Kadrajımdan Ergani” konulu fotoğraf yarışmasına son katılım tarihi 30 Haziran olarak bildirildi. Yarışmanın sonuçları ise 15 Temmuz tarihinde açıklanacak.

Birinciye 5 bin, ikinciye 3 bin, Üçüncüye 2 bin ve 30 adet sergilemeye hak kazananlara fotoğraflara da 500 TL ödül verilecek.

Ergani Belediyesi’nden konu ile ilgili yapılan yazılı açıklamada, Ergani’deki tarihi yapıları, doğal güzellikleri, bölgeye ait kültürel öğeleri (yöresel yemekler, giyim, tarım, hayvancılık faaliyetleri, gelenekler, halk oyunları, düğünler, asker eğlenceleri, kına geceleri, tarım aletleri, el sanatları vb.); yaban hayvanlarını, endemik bitkileri, Ergani’ye özgü sosyal hayatı anlatan fotoğraflar değerlendirileceği bildirildi.

Açıklamada, katılım koşulları ve şartları da şöyle belirtildi:

“Yarışma, konuya ilgi duyan tüm amatör veya profesyonel katılımcılara (Seçici Kurul dışında) açıktır. Yarışmaya katılım bedelsizdir. Daha önce başka yerlerde çekilen fotoğraflar yarışmaya kabul edilmeyecektir ve bu durumda oluşan zararlardan katılımcı sorumlu olacaktır. (Durumun tespiti halinde katılımcı ödüle hak kazanamaz.)

Sadece, ilçe sınırları içerisinde çekilmiş fotoğraflar yarışmaya kabul edilecektir. (İlk 3’e kalan fotoğrafların sahiplerine fotoğraftaki mekanın Ergani’de  olduğunu  ispatlaması istenecektir.) Aksi durumun tespiti halinde doğacak hukuki sorumluluklar katılımcıya aittir. Yarışmaya eser gönderenler, eserlerin kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır. Ergani Belediyesi katılımcıların fotoğraflarıyla ilgili izinler ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Yarışmaya; renkli fotoğraflarla katılım yapılabilir. 

Yarışmaya katılan tüm fotoğraflar ya da bir kısmı sergi amaçlı olarak ya da farklı bir şekilde ileriki bir tarihte Ergani Belediyesi tarafından fotoğraf sahibinin adı ve soyadı ile kullanılabilecektir. Bu nedenle başvuru formuyla birlikte CD, flash bellek veya e-posta yolu ile gönderilecek fotoğraflar; eser sahibinin arzu ettiği kadrajda, büyük basıma uygun olacak şekilde, yüksek çözünürlükte en az 1417 X 1984 pixel olarak JPEG formatında teslim edilmeli veya gönderilmelidir.

Yarışma sayısal ortamdadır, baskılar kabul edilmeyecektir.

Katılım koşullarına ve şartlarına uymayan fotoğrafların ödülleri iptal edilecek ve yerine başka bir fotoğraf konulmayacaktır.

Her katılımcı en çok 3 eserle yarışmaya katılabilir.

Fotoğraflar JPEG formatında CD, flash bellek ortamında Ergani Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne teslim edilebilir veya erganibelediyesifotograf@gmail.com  adresine mail olarak gönderilebilir.

Eserlerin kaydedildiği CD, flash bellek ve başvuru formu beraber zarflanarak son eser teslim tarihi olan 29.06.2022 Çarşamba günü mesai saati sonuna kadar Ergani Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne  elden teslim edilmeli ya da teslimat yerine zamanında ulaşacak şekilde gönderilmelidir. Geç ulaşan eserler yarışmaya dâhil edilmeyecektir. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır ve hukuki işlemler uygulanır. Flash Bellek, CD’ler ve başvuru formları katılımcılara iade edilmeyecektir.  Yarışmaya herhangi bir şekilde eser gönderen yarışmacılar bu şartnamedeki tüm şartları peşinen kabul etmiş sayılacaktır”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Diyarbakır’ın manken adayı geri çekildi: İşte nedeni?
Diyarbakır’ın manken adayı geri çekildi: İşte nedeni?
Diyarbakır’a ‘manken’ muhtar adayı
Diyarbakır’a ‘manken’ muhtar adayı