Advert

Dalipek Mezrası sakinleri, büyük bir tehlikeyi atlattı!

Dalipek Mezrası sakinleri, büyük bir tehlikeyi atlattı!
Bu içerik 3559 kez okundu.

Çermik Belediyesi, Çermik İlçesi Petekkaya Mahallesi’ne bağlı Dalipek Mezrası sakinleri için büyük tehlike arz eden dev kayaları kontrollü biri şekilde yıktı. Çermik Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, “Deprem sonrası tehlike arz eden büyük kaya taşı ekibimizin yapmış olduğu başarılı çalışma sonucu kontrollü ve emniyetli bir şekilde tahliye edilmiştir” dedi.

 

Edinilen bilgiye göre, Çermik İlçesi Petekkaya Mahallesi’ne bağlı 40 haneli 200 nüfuslu Dalipek Mezrası sakinleri, mezranın yukarı kısmında bulunan dev bir kayanın depremden dolayı açıldığını ve büyük bir tehlike oluşturduğunu gördü. Mezra sakinlerinin durumu anlattığı Petekkaya Muhtarı Haci Kılıç da, konuyu Çermik Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu’na iletti. Başkan Karamehmetoğlu’nun talimatı üzerine dağa giden belediye ekibi, kayaya müdahale etti.

Yıkım öncesi Çelik halatlar ile kaya taşı, düşmeyecek ve mezraya zarar vermeyecek şekilde sabitlendi. Taşın gideceği yönde iş makinaları ile taşı durduracak şekilde çukurlar açıldı. Bu işlemlerin ardından Kaya taşı, iş makinaları tarafından başarılı bir çalışma sonucu kontrollü ve emniyetli bir şekilde yıkıldı.

 

Büyük bir tehlike atlatan Dalipek Mezrası sakinleri rahat bir nefes alırken, Çermik Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu ve ekibine teşekkür etti.

 

Çermik Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, “Deprem sonrası tehlike arz eden büyük kaya taşı ekibimizin yapmış olduğu başarılı çalışma sonucu kontrollü ve emniyetli bir şekilde tahliye edilmiştir. Ekibimizi tebrik ediyor, vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” diye konuştu.

Sait BAYRAM’ın Özel Haberi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Kavga çıkmıştı: Diyarbakır’daki o havuz kapandı
Kavga çıkmıştı: Diyarbakır’daki o havuz kapandı
Diyarbakır’da yorgun mermi faciası: Sınava giremedi
Diyarbakır’da yorgun mermi faciası: Sınava giremedi