Advert

İki hafta içinde 20 köpek zehirlendi

İki hafta içinde 20 köpek zehirlendi
Bu içerik 2009 kez okundu.

Ergani İlçesi’nde son iki haftada 20 köpek zehirlenerek öldürüldü. Milli Parklar Müdürlüğü soruşturma başlattı, HAYTAP suç duyurusunda bulunacak. Öksüz kalan 10 günlük yavru köpekler mama ile besleniyor.

Edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz hafta Adnan Menderes Mahallesi TOKİ yakınlarında10, bugün de 10 sokak köpeği kimliği belirsiz kişi veya kişilerce zehirlenerek öldürüldü. Vatandaşlar, durumu belediye ekiplerine bildirdi. Belediye zehirlenen köpekleri olay yerinden aldı. Yapılan incelemede, köpeklerin zehirlenerek öldürüldükleri tespit edildi. Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü soruşturma başlattı.

Bir hafta içinde 20 köpek zehirlendi

Amida Haber’e konuşan Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Diyarbakır Temsilcisi Sevgi Ekmekçiler, köpeklerin zehirlenerek öldürülmesini katliam olarak niteledi. Geçen hafta aynı mahallede 10 köpeğin zehirlendiğini hatırlatan Ekmekçiler, “Ne yazık ki bugün de 10 sokak hayvanı zehirlenerek öldürüldü. Öldürülen bir köpek 10 gün önce doğum yapmıştı. 13 yavrudan 5 tane kaldı. Arkadaşımız şırınga ile besliyor” dedi.

Suç duyurusunda bulunacağız

Son dönemlerde Türkiye’nin birçok yerinde benzer görüntülerin yaşandığını belirten Ekmekçiler şunları söyledi: “Bildiğiniz gibi bazı insanlar sokaklarda hayvan olmasını istemiyor, bu yönlü açıklamalar yaptılar. Bu açıklamalar ile birlikte hayvanlar sistematik şekilde öldürülmeye başlandı. Kanunlar yeterli olmadığı için yapan kişiler serbest bırakılıyor. Cezaların artırılması lazım. Cumhurbaşkanımız da köpekler sokaklarda olmasın diye, iyi niyetle bir açıklama yaptı. Ama insanlar yanlış anladı. Belediyenin harekete geçmesi lazım. Avukat arkadaşlarımız suç duyurusunda bulunacak” dedi. (Amida Haber-ÖZEL)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Diyarbakır’da otobüsün çarptığı kadın hayatını kaybetti
Diyarbakır’da otobüsün çarptığı kadın hayatını kaybetti
Amedspor’da beklenen imza atıldı
Amedspor’da beklenen imza atıldı