Advert

YENİŞEHİR’DE YANIBAŞINIZDAYIZ PROJESİ 5200 HANEYE ULAŞTI

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi tarafından Diyarbakır’da ilk kez hayata geçirilen 13 Maddelik Yanıbaşınızdayız Sosyal Destek Projesi ile şimdiye kadar 5200 haneye ulaşıldı.

YENİŞEHİR’DE YANIBAŞINIZDAYIZ PROJESİ 5200 HANEYE ULAŞTI
Bu içerik 2670 kez okundu.

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci’nin talimatları ile hayata geçirilen Yanıbaşınızdayız projesi ile Yenişehir ilçesinde ikamet eden 5200 vatandaşa gıda, ulaşım, kırtasiye, sınavlara hazırlık soru bankası, yeni doğan bezi, taziye paketi, Sosyal Market kartı, giyim, bisiklet, mobilya, beyaz eşya desteklerinde bulunuldu.

Yenişehir ilçesinde ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayabilmek için azami gayret gösterdiklerini belirten Yenişehir Kaymakamı ve Yenişehir Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, "İlçemiz genelinde imkânı kısıtlı vatandaşlarımız başta olmak üzere; çocuk, genç, kadın, yaşlı ve özel gereksinimli bireylerimizin mevcut sorunlarına yönelik olarak yenilikçi ve etkili çözümler üretebilmek amacıyla ‘’Yanıbaşınızdayız’’ Projemizi hayata geçirdik. Sosyal Belediyecilik uygulamalarımız kapsamında hayata geçirdiğimiz Yanıbaşınızdayız projemiz ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayabilmek için azami gayret gösteriyoruz. Bu projemiz ile hemşehrilerimize 2950 gıda kolisi, 2000 adet et paketi, 1600 paket yeni doğan bezi, 400 adet yaşlı bakım paketi, 200 adet taziye evi paketi, 1300 çocuğumuza kıyafet, 370 öğrencimize ulaşım kartı, 650 öğrencimize sınavlara hazırlık soru bankaları, 40 yeni evli çiftlerimize mobilya ve beyaz eşya desteği, 4 özel gereksinimli vatandaşımıza tekerlekli sandalye, 8 hemşehrimize akülü araba, 7 öğrencimize dizüstü bilgisayar, 10 çocuğumuza tablet ve 1200 vatandaşımıza Sosyal Market Kartı dağıttık. Böylece ilçemiz genelinde 5200 haneye ulaşarak belediye olarak her taleplerinde hemşehrilerimizin yanı başlarında olduğumuzu hatırlatmış olduk’’ ifadelerinde bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
13 kırsal ilçeye özel ilaçlama aracı desteği
13 kırsal ilçeye özel ilaçlama aracı desteği
Diyarbakır’daki Mem Ararat konserinde evlilik teklifi
Diyarbakır’daki Mem Ararat konserinde evlilik teklifi