Advert

Diyarbakır’da gazetecilere silahlı saldırı

Diyarbakır’da gazetecilere silahlı saldırı
Bu içerik 1797 kez okundu.
Diyarbakır’da muhtarlık seçimlerinde meydana gelen ve 1 kişinin hayatını kaybettiği kavga için bölgeye giden gazetecilere silahlı saldırı gerçekleştirildi.

Diyarbakır’ın Sur ilçesine bağlı kırsal Ağaçlı mahallesinde muhtarlık seçimleri nedeniyle meydana gelen kavgayı takip etmek için bölgeye giden gazetecilere silahlı saldırı düzenlendi.

Anadolu Ajansı, Demirören Haber Ajansı ve İhlas Haber Ajansı ekipleri, saldırı sonrası bölgeden uzaklaşmaya çalıştıkları sırada Anadolu Ajansı’nın aracına kurşun isabet ettiği bildirildi.

Gazeteciler olay yerinden hızla uzaklaşırken, herhangi bir yaralanma yaşanmadı.

gazetecilere-saldiri.jpeg

GGC'DEN ÇAĞRI

Konuyla ilgili Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti’nden (GGC) açıklama geldi.

Gazetecilerin can güvenliğinin sağlanması istenen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“Diyarbakır’ın Sur ilçesine bağlı Ağaçlı kırsal mahallesinde muhtarlık seçimleri nedeniyle meydana gelen kavgayı takip etmek için bölgeye giden meslektaşlarımıza silahlı saldırı düzenlenmiştir.

Anadolu Ajansı, Demirören Haber Ajansı ve İhlas Haber Ajansı ekipleri, saldırı sonrası bölgeden uzaklaşmaya çalıştıkları sırada Anadolu Ajansı’nın aracına kurşun isabet etmiştir.

Arkadaşlarımızın kimi ambulansla, kimi kendi aracıyla, kimi de koşarak olay yerinden uzaklaşmış ve güvenli bir bölgeye geçmiştir. Meslektaşlarımızla yaptığımız görüşmede şu anda can güvenlikleriyle ilgili bir sorun olmadığını bildirmişlerdir.

Meslektaşlarımızın herhangi bir zarar görmemesi sevindirici olsa da bu vahim saldırı bizim için oldukça endişe verici ve korkutucudur.

Meslektaşlarımızın şahsında basın özgürlüğüne ve halkın haber alma hürriyetine yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyor, yetkilileri göreve davet ediyoruz. Olay yerinden uzaklaşmaya çalışan gazetecilere arkadan kurşun sıkacak kadar vahşileşen saldırganların bir önce yakalanarak, adalete teslim edilmesini bekliyoruz.

Bölgedeki mülki idare amirlerine, güvenlik güçlerine ve askeri personele, sahada çalışan gazetecilerin can güvenliğinin sağlanması için acil çağrıda buluyoruz. “

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ergani'de şimşek deprem etkisi yarattı!
Ergani'de şimşek deprem etkisi yarattı!
Otomobil ile minibüs çarpıştı; ölü ve yaralılar var
Otomobil ile minibüs çarpıştı; ölü ve yaralılar var