Advert

Bağlar Belediyesi Ramazan ayında Park ve Bahçelerde bakım ve onarım yapıyor

Bağlar Belediyesi Park Ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayına rağmen ilçe genelindeki parklarda çalışmalarını aksatmadan sürdürüyor. Bir yandan oruç tutan, diğer yandan parkların bakım ve onarımını gerçekleştiren işçilerin sahadaki gayreti çevredek

Bağlar Belediyesi Ramazan ayında Park ve Bahçelerde bakım ve onarım yapıyor
Bu içerik 731 kez okundu.

 

Bağlar Belediyesi Park Ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayına rağmen ilçe genelindeki parklarda çalışmalarını aksatmadan sürdürüyor. Bir yandan oruç tutan, diğer yandan parkların bakım ve onarımını gerçekleştiren işçilerin sahadaki gayreti çevredeki vatandaşlar tarafından takdir toplarken, çalışmanın da ibadet olduğunu dile getiren emekçiler oruçlu olmalarının çalışmalarına engel olmadığını kaydetti.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü Şefi Sahip Yıldırım, çalışmaların hem gündüz hem iftardan sonra yapıldığına dikkat çekerek, “Ramazan ayında iftardan önce ve sonrasında çalışmalar yapıyoruz.  Çim ve ağaç bakımından park içi temizliğe kadar oruç olmalarına rağmen arkadaşlarımız görevlerini en iyi şekilde yerine getiriyor. Bu bizim ekmeğimiz, işimiz. Bu hizmeti yerine getirmemiz gerekiyor. Yoğunluk ve yorgunluğa rağmen bunu sahada hissettirmiyoruz. Yaz ve kış demeden hava şartları ne olursa olsun işimizi aksatmıyoruz. Bir yandan oruç ibadetimizi yerine getirirken, diğer yandan halkımıza hizmet ederek vicdanen kazancımızı helal ettiriyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

İŞÇİLER :”BİZ BU DURUMU ÇİFTE İBADET OLARAK KABUL EDİYORUZ”

Park ve Bahçeler Müdürlüğü işçileri de oruçlu olmalarının performanslarını olumsuz etkilemediğini dile getirdi. İşçilerden Şahin Yılmaz, “Sabah saat 6’da işe başlıyoruz. Vardiyalı olarak görev yapmaktayız. Çok şükür hem işimizi yapıyoruz, hem orucumuzu tutuyoruz. Güneş altında çalışmak zorunda kalıyoruz, bazen zorlanıyoruz ama bu durumdan hiç şikayetçi değiliz. Çalışmak da bir ibadet sonuçta. Oruçlu olarak çalışmak daha güzel oluyor. Hepimizin ayrı bir görevi var. Parklarımızın bakımını yaparak temiz tutuyoruz, vatandaşlarımızın huzurlu bir şekilde buraları kullanmasına yardımcı oluyoruz. Oruç tutmak hiçbir şekilde çalışmaya engel değil. Benim tavsiyem, herkes bu işin manevi değerini bilerek hem orucunu tutsun, hem işini yaparak ailesine helal lokma götürsün.” ifadelerini kullandı.

İki ibadeti bir arada yerine getirmenin kendileri için kazanç olduğunu anlatan işçilerden Eyyüp Sibal ise, “Bizim işimiz de kolay değil. Sonuçta oruçlu olarak sabah başlayıp akşama kadar çalışıyoruz. Ancak şunu da bilmemiz lazım ki bizden çok daha ağır şartlarda çalışan insanlar gibi. Maden işçileri, fırınlarda çalışanlar ve inşaat işçilerinin haline bakarsak bizim buna şükretmemiz lazım. Halkımızın mağdur olmaması ve geçimimizi sağlamak için çalışmak zorundayız. Neden şikayetçi olalım ki ? Oruç da çalışmak da ibadet sonuçta. Tam aksine seviniyoruz, çünkü iki ibadeti bir arada yerine getiriyoruz.” şeklinde konuştu.

RAMAZANI PARKLARDA DİNLENEREK GEÇİREN AİLELER VE YAŞLILAR OLDUKÇA MEMNUN

Ekiplerin çalışmalarını yakından takip eden ve bu durumdan duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar, parkların estetiğine de dikkat çekiyor. Vatandaşlardan Sibel Ayhan, “Belediye ekiplerinin çalışmasını ilgiyle takip ediyoruz. Benim evim burada, çok güzel bir park yapılmış. Günün her saatinde buraya gelip bu güzel havanın tadını çıkarıyoruz. Sabahtan akşama kadar özveriyle yapılan çalışmaları görüyoruz, doğrusu hem takdir ediyoruz, hem mutlu oluyoruz.” dedi.

Akranlarıyla beraber parkta dinlenerek Ramazan ayını değerlendiren Ali Çelik, “Biz yaşlılar için çok güzel bir hizmet. Yapılan parklar çok güzel. Ramazan ayında da bunu değerlendiriyoruz. Belediye işçileri günün her saatinde burada çalışıyor. Görevlerini en güzel şekilde yapıyorlar, biz buna şahit oluyoruz. Allah hepsinden razı olsun” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Diyarbakır ve 13 kentte eylem etkinlikler yasaklandı
Diyarbakır ve 13 kentte eylem etkinlikler yasaklandı
Damat dehşeti; 1 ölü, 2 yaralı
Damat dehşeti; 1 ölü, 2 yaralı