Advert

DİSKİ Ergani’de açıkta akan kanalizasyon sorununu giderdi

DİSKİ Ergani’de açıkta akan kanalizasyon sorununu giderdi
Bu içerik 1267 kez okundu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, Ergani ilçesinde 4 mahallede açıkta akan kanalizasyon sorununu yaptığı çalışmayla giderdi.

Diski Genel Müdürlüğü, kırsal bölgelerde yaşayan vatandaşlara başta içme suyu olmak üzere, altyapı konularında daha kaliteli hizmet sunmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Ekipler, Ergani’ye bağlı Bagür, Fevzi Çakmak, İstasyon ve Şirinevler Mahallesınırları içerisinde yer alan kanalizasyon şebekesinde oluşan çökmeler nedeniyle açıkta akan arızalı 915 metre uzunluğundaki kanalizasyon hattının geçtiği betonarmeleri yeniledi.

Ergani Kaymakamı Ahmet Karaaslan ve DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi yapımı tamamlanan kanalizasyon hattını yerinde inceleyerek personelden bilgi aldı.

Oluşan olumsuz görüntüleri ortadan kaldırmak için DİSKİ’nin, ilk etapta alanda teknik çalışma yürüttüğünü dile getiren Tutşi, açıkta akan kanalizasyonun hem çevreyi hem de insan sağlığını tehdit etmesi nedeniyle var olan sorunu kısa sürede giderdiklerini söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ciwan Haco’dan yıllar sonra gelen Hülya Avşar itirafı
Ciwan Haco’dan yıllar sonra gelen Hülya Avşar itirafı
Ergani’de ‘Kudüs’ gecesi
Ergani’de ‘Kudüs’ gecesi