Advert

Diyarbakırlı Abdurrahman Varlık, kısa film yarışmasında 3’üncü oldu

Muradiye Organize Sanayi Bölgesi tarafından gerçekleştirilen “Zeytin Dalı Kısa Film Yarışması”nda 3’üncülük ödülünü alan genç yönetmen Abdurrahman Varlık, daha güzel projeler üreteceğini söyledi.

Diyarbakırlı Abdurrahman Varlık, kısa film yarışmasında 3’üncü oldu
Bu içerik 1331 kez okundu.

 

Türkiye’de ilk kez bir organize sanayi bölgesi tarafından düzenlenen kısa film yarışması olma özelliğini taşıyan “Muradiye OSB Zeytin Dalı Kısa Film Yarışması”nda ödüller, düzenlenen gecede sahiplerine takdim edildi. Muradiye OSB Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kıvırcık, film endüstrisinde çalışmak isteyen gençlere destek olduklarını ve onları özendirdiklerini söylerken, geceye damgasını vuran isimlerden biri de Diyarbakırlı genç yönetmen Abdurrahman Varlık oldu.

 

Diyarbakır’da Türk Telekom Meslek Lisesi Radyo Televizyon Bölümü öğrencisi olan Abdurrahman Varlık’ın yazıp yönettiği “İçimizdeki Savaş” isimli kısa film, “Zeytin Dalı” Kısa Film Yarışması’nda yüzlerce film arasından sıyrılarak 3’üncü oldu.

 

“SİNEMA GERÇEK HAYATI DÜŞSELLİKLE SÜSLEME SANATIDIR”

 

Sinemayı sevdiğini ve projeler üretmeye devam edeceğini söyleyen Varlık, “Sinema gerçek hayatı, düşsellikle süsleme sanatıdır. Konusunu hakikatte uygunluktan alır ama gücünü o hakikati inşa etme yönteminden alır. Bu da senaristin yazdığı düşselliğin yönetmenin yaratıcılığla sanatsal bakışıyla olanaklıdır. Sinema her şeyden önce bir gönül ve fedakârlık işidir. Cesareti olmayan sinemaya bulaşmasın. Çünkü sinema sizden tüm hayatınızı, zamanınızı, hayallerinizi ister. Bunun karşılığında da size sınırsız bir mutluluk vaadi vermez. Adeta bir tutkudur, efkarlı bir aşktır sinema. Fakat bir filminizi bitirdikten sonra ister senarist, ister yönetmen, ister oyuncu olun. İşte, o zamanki mutluluk müthiş bir duygudur. Hele bir de vizyona girip ödül alırsa, beğenilirse yeryüzünün en bahtiyar insanı olursunuz.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Diyarbakır'da feci kaza:1’i ağır, 5 yaralı
Diyarbakır'da feci kaza:1’i ağır, 5 yaralı
Diyarbakır Valiliği duyurdu! Lice ilçesinde ele geçirildi
Diyarbakır Valiliği duyurdu! Lice ilçesinde ele geçirildi