Advert

Temel ihtiyaç ürünlerindeki KDV indirimi mercek altına alındı

Bağlar Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan temel ihtiyaç ürünlerindeki KDV indiriminin etiketlere yansıtılıp yansıtılmadığını tespit etmek için ilçenin her tarafında denetim seferberliği başlattı. Bağlar Belediyesi, Cum

Temel ihtiyaç ürünlerindeki KDV indirimi mercek altına alındı
Bu içerik 959 kez okundu.

Bağlar Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan temel ihtiyaç ürünlerindeki KDV indiriminin etiketlere yansıtılıp yansıtılmadığını tespit etmek için ilçenin her tarafında denetim seferberliği başlattı. Gıda ve temizlik ürünlerini satan işyerlerini denetleyen zabıta ekipleri, fiyat karşılaştırması yaparak uyarılarda bulundu.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan kararlar ile KDV’nin temizlik ürünlerinde yüzde 18’den yüzde 8’e ve gıda ürünlerinde de yüzde 8’den yüzde 1’e indirilmesinden sonra gözler bu indirimin fiyatlara yansıtılıp yansıtılmadığına çevrildi.

 

Bağlar Belediyesi, Başkan Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla bu yöndeki denetimleri yoğunlaştırdı. Zabıtan oluşan ekipler ilçedeki market ve işyerlerinde etiket incelemesi yaparak uyarılarda bulunuyor, indirimi uygulamadığı tespit edilenler tespit edilip tutanakla Ticaret İl Müdürlüğü’ne bildiriyor.

 

Ekipler,  vatandaşların alışverişlerinde KDV indiriminin fiyatlara yansıması konusunda dikkat etmelerini aksi takdirde şikayette bulunmaları uyarısında bulundu.

 

“VATANDAŞI MAĞDUR EDENİN GÖZÜNÜN YAŞINA BAKMAYIZ”

 

Başkan Hüseyin Beyoğlu, vatandaşların temel haklarını korumak için bütün önlemleri aldıklarını ifade ederek, “Devletimiz vatandaşlarımızı haksız fiyat artışlarına karşı korumak için gerekli adımları atıyor. Biz de belediye olarak bu kararların uygulanması için çalışma yapıyoruz. Temel ihtiyaç ürünlerini satan işletmelerden talebimiz ve beklentimiz bu konularda vatandaşımızı mağdur etmesinler. Vatandaşımızı mağdur edenin gözünün yaşına bakmayız. Bu hususta çok kararlıyız. Bunu da son zamanlardaki uygulamalarımızla ortaya koyduk” değerlendirmesinde bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Diyarbakır'da 'Piksel' operasyonu; çok sayıda kişiye gözaltı
Diyarbakır'da 'Piksel' operasyonu; çok sayıda kişiye gözaltı
Dem Parti heyetinden GGC’ye ziyaret
Dem Parti heyetinden GGC’ye ziyaret