Advert

MART AYINDA KARACADAĞ’DA KAR ESARETİ

KAR YAĞIŞI HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİ, MAHSUR KALAN ARAÇLAR BAĞLAR BELEDİYESİ TARAFINDAN KURTARILDI

MART AYINDA KARACADAĞ’DA KAR ESARETİ
Bu içerik 859 kez okundu.

 

Bölgenin en yüksek dağı Karacadağ’da Mart ayında etkili olan kar yağışı yaşamı olumsuz etkilerken, çok sayıda kırsal mahallede yollar kapandı, araçlar mahsur kaldı. Anında müdahale eden Bağlar Belediyesi ekipleri, yolları açarak ulaşımın aksamasını önlerken, Alatosun bölgesinde mahsur kalan araçlar kurtarıldı.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,”Yaptığımız zamanında müdahalelerle vatandaşlarımızın mağdur olmasını önledik.” dedi.

 

Mart ayında Karacadağ’da etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi, mahsur kalan araçlar  AK Partili Bağlar Belediyesi tarafından kurtarıldı.

 

Sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışına karşı daha önce tedbir alan belediye ekipleri, yağışla beraber bölgeye hareket etti. Yağıştan dolayı kapanan yolları kar küreme araçlarıyla ulaşıma açan belediye ekipleri, bu arada mahsur kalan araçları da içerisinde bulunan vatandaşlarla beraber kurtardı. Bölgede yoğun bir çalışma yürüten ekipler, devam eden kar yağışına karşı bir çok yerleşim yerinde çalışmalarını sürdürüyor.

“Kar Mücadelesi Konusunda Deneyimli Bir Belediyeyiz”

 

Daha önceki çalışmalar nedeniyle kar mücadelesi konusunda deneyimli bir belediye olduklarını anlatan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Mart ayında bölgede kar yağışı beklenmemesine rağmen meteoroloji verilerine göre hareket ederek önlem aldıklarını söyledi. Vatandaşların mağdur olmasının önüne geçtiklerini belirten Başkan Beyoğlu,”Ekiplerimiz zamanında sahaya çıktı ve tedbirler aldı. Ulaşımın aksamasını önleyerek mahsur kalan araçlar ekiplerimizin çalışmalarıyla kurtarıldı. Bölgede halen yoğun yağış devam ediyor. Ekiplerimiz bölgede çalışmalarını sürdürerek vatandaşlarımızın mağdur olmasını önlemek için çalışmalarını sürdürecek.” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Kreş öğrencilerine sömestr hediyesi
Kreş öğrencilerine sömestr hediyesi
Euro kaç lira? Dolar ne kadar? 19 Ocak 2023 güncel dolar kuru
Euro kaç lira? Dolar ne kadar? 19 Ocak 2023 güncel dolar kuru