Advert

KIRSAL MAHALLENİN İÇERİSİNDEN GEÇEN DERE ISLAH EDİLİYOR

Bağlar Belediyesi, Karacadağ bölgesinde yer alan Batı Çanakçı Mahallesi’nin  içerisinden geçen derenin ıslah edilerek kış döneminde ulaşımı güçleştiren su geçişişinin sağlanması için çalışma başlattı. 800 metre uzunluğunda 8 adet beton boru döşenerek oluş

KIRSAL MAHALLENİN İÇERİSİNDEN GEÇEN DERE ISLAH EDİLİYOR
Bu içerik 899 kez okundu.

 

Bağlar Belediyesi, Karacadağ bölgesinde yer alan Batı Çanakçı Mahallesi’nin  içerisinden geçen derenin ıslah edilerek kış döneminde ulaşımı güçleştiren su geçişişinin sağlanması için çalışma başlattı. 800 metre uzunluğunda 8 adet beton boru döşenerek oluşturulan menfez ile sorun çözüme kavuşturuluyor.

YAĞIŞLI GÜNLERDE ULAŞIMI GÜÇLEŞTİRİYORDU

AK Partili Bağlar Belediyesi, kırsal bölgede yağışlı dönemlerde sorun oluşturarak ulaşımı güçleştiren dereyi ıslah ediyor. Karacadağ bölgesinde yer alan Batı Çanakçı Mahallesi’nin içerisinden geçen derede başlatılan çalışma ile yol yenilemesi yapılarak 8 adet 800 metrelik beton boru döşendi.

Bağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, merkezde Bağcılar Mahallesi’ne bağlı Demetevler bölgesinde inşa edilen yeni yapıların olduğu noktalara yeni imar yolları kazandırdı. Kırsalda ise Tellikaya Mahallesi’nde yol yenileme çalışmaları gerçekleştirildi. Özdemir Mahallesi’nde 4 noktada bozulan yollar yenilenerek ulaşım için elverişli hale getirildi. Hava koşullarının düzelmesiyle beraber kırsaldaki bir çok mahalle ve mezrada yol yapım çalışmalarına ağırlık verildi.

“HALKIMIZIN MEMNUN OLACAĞI ADIMLAR ATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Bağlar’ın geçmişe ait alt yapı ve üst yapı sorunlarından arındırılması kesintisiz bir hizmet süreci yürüttüklerini söyledi. Beyoğlu,”Üç  yıldan beri gerek merkezde gerekse kırsalda aralıksız bir hizmet seferberliği yürütüyoruz. Bize ulaşan tüm taleplere mazeret üretmeden imkanları en iyi şekilde değerlendirerek cevap veriyoruz. Vatandaşımızın meşru ve haklı hizmet taleplerinin başımızın üzerinde yeri var. Bu yıl çalışmalarımızı artırarak sürdüreceğiz. Halkımızın memnun olacağı adımları atmaya devam edeceğiz.”dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Dünyada bir ilk: İsveç’te seks spor olarak kabul edildi
Dünyada bir ilk: İsveç’te seks spor olarak kabul edildi
Diyarbakır milletvekilleri Meclis’te yemin etti
Diyarbakır milletvekilleri Meclis’te yemin etti