Advert

AİLERİN EVLAT NÖBETİ 900.GÜNÜNDE

Çocukları PKK tarafından kaçırılan ailelerin 3 Eylül 2019 tarihinde HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde başlayan mücadelesi 900.güne girdi.

AİLERİN EVLAT NÖBETİ 900.GÜNÜNDE
Bu içerik 1194 kez okundu.

Çocukları PKK tarafından kaçırılan ailelerin 3 Eylül 2019 tarihinde HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde başlayan mücadelesi 900.güne girdi.

Yağmur altında yapılan yürüyüşe eşi Dürdane Beyoğlu ile beraber destek veren Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,"Bu mücadelede kazanan Türkiye'miz ve yüreği yanan anne ve babalarımız olacak " dedi. Eyleme katılan aileler yaptıkları konuşmalar ve taşıdıkları çarpıcı pankartlarla PKK ve siyasi uzantılarına tepki gösterdi, bu haklı mücadelede yanlarında olmayan siyasi parti, akademisyen ve STK'ları eleştirdi.

 

PKK tarafından dağa kaçırılan evlatları için 3 yıldır mücadele veren aileler , eylemin 900.gününde önce basın açıklaması, ardında da yürüyüş gerçekleştirdi.

 

Eyleme Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu ve eşi Dürdane Beyoğlu, AK Parti MKYK Üyesi Suna Kepolu Ataman, Sur Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Abdullah Çiftçi, Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ünal Koç, bazı STK'lar ve vatandaşlar da destek verdi.

 

Basın açıklamasını Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu yaptı.

Beyoğlu, ailelerin yürüttüğü haklı mücadelenin tüm dünya mazlumlarına ilham kaynağı olduğunu ifade etti.

"TERÖR BARONLARI KAYBETMİŞTİR"

 

Beyoğlu," Bugün aile nöbetimizin 900.gününde ailelerimizin yanındayız.  264 aileye ulaştık bugün itibariyle 34 ailemiz evlatlarına kavuştular. Bu ailelerimizin evlat nöbetinde çok kıymetli bir yeri var. Her zaman ailelerimizin yanında olup onların destekçisiyiz. İnşallah temennimiz duamız gayemiz çabamız bütün aileler evlatlarına kavuşacaklardır. Tekrar söylüyoruz sesleniyoruz, bütün dünyaya diyoruz ki çocukların yeri dağ değildir, çocukların yeri ailelerin yanınıdır. Çocukların yanını güzel Türkiye’mizin güçlü Türkiye’mizin yanı olup Türkiye’mize vatanımıza iyi birer evlat olmalıdır. Bugün bu çocukları dağa götürerek çocukları dağda tutarak zorla işkenceyle orda tutarak hiçbir yere varamazsınız. Bugün bütün dünya bunu anlamıştır ki terör bitmiştir artık Allah’ın izniyle güçlü Türkiye’mizde güçlü liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye’miz güçlü bir şekilde dünya ülkeleri arasında hızlı bir şekilde lider ülkeye koşuyor ve Allah’ın izniyle bu hedefe en kısa zamanda ulaşacağız. Tekrar sesleniyoruz, evlatlarımızın yeri dağ değil , evlatlarımızın yeri ailelerin yanı şefkatli merhametli güçlü Türkiye’nin  yanında olmalarıdır" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Diyarbakır aracı Konya’da kaza yaptı: 4 ölü, 2 yaralı
Diyarbakır aracı Konya’da kaza yaptı: 4 ölü, 2 yaralı
Son seçim anketi: CHP, AK Parti ve DEM’de son durum!
Son seçim anketi: CHP, AK Parti ve DEM’de son durum!