Advert

KIRSAL YERLEŞİM YERLERİNDE KAR TEMİZLEME SEFERBERLİĞİ

Diyarbakır’da yaşamı olumsuz etkileyen son 50 yılın en etkili kar yağışına karşı mücadelesini sürdüren Bağlar Belediyesi, ilçe merkezindeki yolları temizledikten sonra gece yarısından itibaren kırsal yerleşim yerlerine yönelik çalışmaları yoğunlaştırdı.

KIRSAL YERLEŞİM YERLERİNDE KAR TEMİZLEME SEFERBERLİĞİ
Bu içerik 940 kez okundu.

Diyarbakır’da yaşamı olumsuz etkileyen son 50 yılın en etkili kar yağışına karşı mücadelesini sürdüren Bağlar Belediyesi, ilçe merkezindeki yolları temizledikten sonra gece yarısından itibaren kırsal yerleşim yerlerine yönelik çalışmaları yoğunlaştırdı. Şu ana kadar 10’dan fazla kırsal yerleşim yerinin yolları yeniden ulaşıma açılırken, diğer bölgelerdeki çalışmaların aralıksız olarak sürdürüldüğü bilgisi verildi.

KARACADAĞ BÖLGESİNDE YOL AÇMA SEFERBERLİĞİ

 

İlçe merkezindeki kar temizleme çalışmalarını tamamlayarak ulaşımın normale dönmesini sağlayan Bağlar Belediyesi, yağıştan sonra gece oluşan buzlanma ve don tehlikesine karşı tuzlama çalışmaları gerçekleştirdi. İlçe merkezinde sorun kalmadığını belirten AK Partili Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, 24 araçlık ekiple kırsal bölgelere yoğunlaştıklarını açıkladı. Karacadağ bölgesinde kar yağışından dolayı kapanan yolların açılması için gece başlayan çalışmalar sonucu şimdiye kadar 10’dan fazla yerleşim yerinin ulaşım sorunu çözüldü. Gün içerisinde bir çok yerleşim yerinde kar temizleme çalışmalarının başarıya ulaştırılarak yolların ulaşıma açılması bekleniyor.

GECE KARANLIĞINDA KIRSAL MAHALLELERDE ÇALIŞMA YAPILDI

 

Zorlu kış şartlarına rağmen gece karanlığında çalışan ekiplerin çalışmalarına zaman zaman vatandaşlar da destek oluyor. Çarpıcı görüntülerin yaşandığı kar temizleme çalışmaları hakkında sürekli bilgi alan Başkan Beyoğlu, hafta sonunda yeniden başlaması beklenen kar yağışına karşı da tedbir alacaklarını kaydetti. Beyoğlu,”Arkadaşlarımız büyük bir gayret ve fedakarlıkla çalışıyor. İlçe merkezinde kar temizleme çalışması yaparak yolları ulaşıma açtıktan sonra  don ve buzlanmaya karşı tuzlama çalışması yaptık. Kırsalda da yolları açmak için büyük çaba harcıyoruz. İnşallah kısa sürede bu işin üstesinden geleceğiz. Yeni kar yağışına karşı da hazırlıklarımızı yapıyoruz.” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ergani’de ‘Kudüs’ gecesi
Ergani’de ‘Kudüs’ gecesi
Sağlık sigortası prim borcu olana af geliyor
Sağlık sigortası prim borcu olana af geliyor