Advert

Karaloğlu'ndan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla değerlendirmelerde bulunan Diyarbakır Valivsi Münir Karaloğlu," Gazetecilik, önemli bir meslek kolu olmasının yanı sıra, demokrasinin olmazsa olmazlarından biridir. Demokrasi tarihimizle paralel bir şekilde gel

Karaloğlu'ndan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı
Bu içerik 616 kez okundu.
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla değerlendirmelerde bulunan Diyarbakır Valivsi Münir Karaloğlu," Gazetecilik, önemli bir meslek kolu olmasının yanı sıra, demokrasinin olmazsa olmazlarından biridir. Demokrasi tarihimizle paralel bir şekilde gelişmiş ve kurumsallaşmıştır" ifadelerini kullandı.

Karaloğlu yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

Gazetecilik, önemli bir meslek kolu olmasının yanı sıra, demokrasinin olmazsa olmazlarından biridir. Demokrasi tarihimizle paralel bir şekilde gelişmiş ve kurumsallaşmıştır. Ülkemizde, 4 Ocak 1961 tarihinde kabul edilen ve gazetecilere bazı yasal güvenceler sağlayan kanunun ardından, 10 Ocak günü “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutlanmaya başlanmış, habercilik görevinin farkındalık vesilesi olagelmiştir.   

Doğru ve hızlı iletişim imkânlarının olmadığı günlerden, teknolojinin hızla geliştiği bugünlere, gazetecilerimiz, her an, her yerde, büyük bir özveri ile doğru ve tarafsız habere ulaşmak ve kamuoyuna ulaştırmak için emek vermektedir. Milletimizin eli, gözü, kulağı olabilmek için, zaman mefhumu gözetmeksizin gece gündüz çalışmaktadır.

Kadim şehrimiz Diyarbakır, 1869 yılında kurulan ilk resmî gazetesiyle, bu mesleğin köklü merkezlerinden birisidir. Gazetecilerin tarihe not düştüğü önemli bir toplumsal hafızaya sahiptir. Şüphesiz bu hafıza, şehrimiz ve insanımız için önemli bir mirastır. Bugün bizler, hep beraber, bu mirastan ilham alarak hizmet üretme, şehrimizin ve insanımızın yarınlarını inşa etme gayreti içerisindeyiz.

Bu manada, şehrimizin gelişmesi, kalkınması ve vatandaşımızın refahının artması için ürettiğimiz proje ve hizmetlerin kamuoyuna duyurulması ve doğru anlaşılması noktasında, bizlerle birlikte çalışan, gece gündüz emek veren gazetecilerimizin de çok büyük katkıları ve rolleri var.  Şehrimiz, ülkemiz ve vatandaşımız için başarılı çalışmalara imza atmak üzere emek verdiğimiz bu yolculukta aynı sorumluluğu paylaşıyoruz. Bu yolda, yüksek bir sorumluluk ve vazife bilinciyle ve hep birlikte, şehrimizi hak ettiği yere taşımak; insanımızı da arzu ettiği yaşam standartlarına kavuşturmak için çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, daha güzel, daha huzurlu, daha müreffeh bir Diyarbakır hedefiyle bir buçuk yıldır yürüttüğümüz mücadeleye, doğru ve tarafsız haberleriyle katkı sağlayan tüm gazetecilerimize içtenlikle teşekkür ediyor, bu zor görevlerinde muvaffakiyetler diliyorum.

Yarınlarımız bugünümüzden daha güzel olsun,

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüz kutlu olsun.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Diyarbakır'da 'Piksel' operasyonu; çok sayıda kişiye gözaltı
Diyarbakır'da 'Piksel' operasyonu; çok sayıda kişiye gözaltı
Dem Parti heyetinden GGC’ye ziyaret
Dem Parti heyetinden GGC’ye ziyaret