Advert

BAĞLAR BELEDİYESİ HİZMETİ VATANDAŞIN AYAĞINA GÖTÜRDÜ

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla belediye meclis üyelerinden oluşturulan heyet, kırsal ve merkez mahallelere çıkarma yaparak sorunları yerinde tespit etti, belediyenin ilgili birimleri pratik çözümlerle vatandaşların yaşamını kolayl

BAĞLAR BELEDİYESİ HİZMETİ VATANDAŞIN AYAĞINA GÖTÜRDÜ
Bu içerik 512 kez okundu.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla belediye meclis üyelerinden oluşturulan heyet, kırsal ve merkez mahallelere çıkarma yaparak sorunları yerinde tespit etti, belediyenin ilgili birimleri pratik çözümlerle vatandaşların yaşamını kolaylaştıran hizmetleri yerine getirerek farkındalık oluşturdu.

 

Taziye evlerinin yenilenmesinden kırsaldaki öğrencilerin giyim ihtiyaçlarının karşılanması ve ibadet yerlerinin bakımına kadar bir çok alanda hizmetler vatandaşa ulaştırıldı.

 

İstişareye büyük önem verdiklerini belirten Başkan Beyoğlu,”Bizim göremediklerimizi vatandaşlarımız daha iyi görebilir. Neticede buralarda yaşayan kendileri. Bu yüzden halkımızla doğrudan temas kurmak için hem kendimiz ziyaret ediyoruz, hem de ekiplerimizi vatandaşlarımızın ayağına gönderiyoruz.” şeklinde değerlendirmede bulundu.

İLÇEYİ KARIŞ KARIŞ GEZİYOR

 

Bağlar Belediyesi, 12 merkez mahalle ve 128 kırsal yerleşim yerinin sorunlarını yerinde tespit ederek zaman kaybı yaşanmadan hızlı karar alarak çözmek için önemli bir yöntem uyguladı. Bir yandan mahalle ve mezraları ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya gelen AK Partili Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, diğer yandan sorunların sağlıklı bir şekilde tespit edilmesine olanak sağlamak üzere belediye meclis üyelerinden oluşan heyet oluşturdu.

 

İLETİŞİMİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN HEYET OLUŞTURULDU

 

Belediye Meclis  Üyesi Güzel Kızoğlu, Başkan Beyoğlu’nun vatandaşla bire bir temas kurulmasına büyük önem verdiğini dile getirerek bu sayede çok önemli sonuçlar elde edildiğini söyledi. Kızoğlu, bu çalışmalarda muhtarların yanı sıra vatandaşları da dikkatle dinleyerek mahallelerde öne çıkan sorun ve talepleri tespit ettiklerini kaydetti.

TAZİYE EVLERİ YENİLENDİ

 

Yürütülen çalışmalarla 2021 yılı içerisinde kırsalda Çiçekliyurt, Bat Çanakçı ve Yemişalan mahallelerindeki taziye evlerinin bakım ve onarımı yapılarak malzeme desteği sağlandı. Merkez Yunus Emre Mahallesi’ndeki taziye evinin yenilenmesine başlandı.

 

ÖĞRENCİLERİN İHTİYAÇLARI KARŞILANDI

 

Kırsal mahallelerdeki okullarda öğrenim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere giyim desteği sağlanırken, çevre ve doğa bilincini geliştirmek amacıyla bir çok mahalle ve okulun bahçesinde fidan dikimi gerçekleştirildi. Cami ve Kur’an Kursu başta olmak üzere dini ibadet yerlerinin ihtiyaçları belediye tarafından karşılandı.

Bağlar Belediyespor’lu Sporcuların Ailelerine Ziyaret

 

Bağlar Belediyespor bünyesindeki çeşitli branşlarda mücadele eden sporcuların aileleri ziyaret ederek sosyal dayanışma örneği ortaya konulurken, bu yolla  aileler ve sporcularla daha sıcak iletişim kurulmasını sağlandı.

 

 Her ay bir muhtarlığı olmak üzere 2021 yılı içerisinde 12 merkez mahalle muhtarını yerinde ziyaret ederek görüş ve beklentilerini rapor eden heyet 2022 yılında bu defa kırsal mahalle muhtarlarına yönelik çıkarma yapacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Diyarbakır Büyükşehir Meclisi karar aldı: Hepsi iptal edildi
Diyarbakır Büyükşehir Meclisi karar aldı: Hepsi iptal edildi
17 ilçenin kurduğu koordinasyon göreve başladı
17 ilçenin kurduğu koordinasyon göreve başladı