Advert
Advert

İSTANBUL İSTİKLAL CADDESİ DEĞİL, DİYARBAKIIR SAKARYA CADDESİ

Daha önce kötü görüntüsüyle hafızalara kazınan Diyarbakır’daki Sakarya Caddesi, hummalı sağlıklaştırma ve restorasyon çalışmalarıyla büyük bir değişime uğrayarak hem esnafın hem alışverişe gelen vatandaşların övgüsünü kazandı.

İSTANBUL İSTİKLAL CADDESİ DEĞİL, DİYARBAKIIR SAKARYA CADDESİ
Bu içerik 1746 kez okundu.

 

Daha önce kötü görüntüsüyle hafızalara kazınan Diyarbakır’daki Sakarya Caddesi, hummalı  sağlıklaştırma ve restorasyon çalışmalarıyla büyük bir değişime uğrayarak hem esnafın hem alışverişe gelen vatandaşların övgüsünü kazandı.

 

Caddeyi ziyaret eden AK Parti’li  Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’na büyük ilgi gösteren esnaflar ve vatandaşlar,”Allah sizden, emeği geçen herkesten ve devletimizden razı olsun. Caddemiz ,sadece Diyarbakır’ın değil ,bölgenin alışverişteki kalbi haline geldi. Herkes huzur içerisinde burada iş yapıp alışveriş yapıyor” sözleriyle yaşanan değişimden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Başkan Beyoğlu’nun omuzuna elini atarak sarılan bir esnafın samimi ve içten sözleri herkesi mest etti.

HEM ALIŞVERİŞİ CANLANDIRDI, HEM DE TURİSTİK GÖRÜNTÜ KAZANDI

2019 yılında Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun girişimleriyle gündeme gelen ve daha sonra Büyükşehir Belediyesi ile Bağlar Belediyesi’nin ortaklaşa yürüttüğü çalışmalarla hazırlanan proje sonrasında kısa sürede yenilenen Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesindeki Sakarya Caddesi, İstanbul’un meşhur İstiklal Caddesi’ni anımsatan bir görüntüye kavuştu. C ephe düzenlemesi, sokak sağlıklaştırma çalışması , çevre düzenlemesi ve cadde genişletme çalışmalarından oluşan restorasyonla eski görüntüsünden sıyrılarak herkesi hayran bırakan bir görüntü kazanan caddenin yeni halinden hem esnaf hem vatandaşlar memnun. Esnaf huzur içerisinde iş yaparken, vatandaşlar da aileleriyle beraber gelerek huzurlu koşullarda alışveriş yapma imkanına kavuştu.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, caddedeki düzenin korunması için zabıta memurlarından oluşan özel ekip oluştururken, esnafların konulan kurallara uyması sevindiriyor. Gece aydınlatma sistemi oluşturulması nedeniyle akşamları da açık olan caddeye haftanın her günü ziyaretçi akını var. Bir çok vatandaş, aileleriyle gelerek hem alışveriş yapıyor hem de güzelleştirilen caddede hatıra resimleri çekiyor.

“İSTANBUL’UN İSTİKLAL CADDESİ VARSA BİZİM DE SAKARYA CADDEMİZ VAR”

Önce Teğmenler Caddesi’ni, ardında da Sakarya Caddesi’ni ziyaret eden Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, herkesi mest eden övgü dolu esnaf ve vatandaş sohbetleriyle karşılandı. “İstanbul’un İstiklal Caddesi varsa bizim de artık Sakarya Caddemiz var. Bundan dolayı sizlere ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” sözleriyle güne damga vuran esnaflar ve vatandaşlar ile Beyoğlu arasında çarpıcı kareler yaşandı.

  Caddenin hayal edilenin ötesine kavuştuğunu belirten esnaflar, yerine getirilmesini istedikleri bazı talepleri de iletti. Caddenin yeni haliyle adeta mest olduklarını belirten bir esnaf, Beyoğlu’nun omuzuna elini atıp kendisine sarılarak dua etti.

“BURADA İKAMET EDEN VATANDAŞLARIMIZ İÇİN YENİ MÜJDELERİMİZ OLACAK”

 Beyoğlu,”Her şey sizler için. Çünkü sizler hizmetin en güzeline layıksınız. Herkesin yararına olacak kurallar belirledik. Bunları ekiplerimiz uygulayacak. Sizler de riayet ederseniz her şey çok daha güzel olacak. Burayı daha canlı hale getirmek için birkaç düzenleme daha olacak. Bu çevrede yaşayan halkımıza sosyal aktivite ve dinlenme alanları için müjdelerimiz olacak.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını ilettiği esnaf ve vatandaşların hayır dualarını alıp  caddeyi ve çevredeki yerleşim yerlerini tek tek gezerek vatandaşlarla sohbet eden Beyoğlu, daha sonra aynı bölgede bulunan camide vatandaşlarla birlikte Cuma namazını kıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Yeşil Sol Parti’ye rekor başvuru
Yeşil Sol Parti’ye rekor başvuru
Diyarbakır’da AK Parti Milletvekilli Aday adaylığı için 95 kişi başvurdu…
Diyarbakır’da AK Parti Milletvekilli Aday adaylığı için 95 kişi başvurdu…