Advert

Ergani’de sokak hayvanları için yaptırılan rehabilitasyon merkezi açıldı

Ergani’de sokak hayvanları için yaptırılan rehabilitasyon merkezi açıldı
Bu içerik 1169 kez okundu.

Ergani ilçe Belediyesi’nce yaptırılan Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi, veteriner hekim eşliğinde tedavi ve aşılama çalışmalarına başladı. 

Ergani Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ahmet Karaaslan’ın talimatı ile Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerince inşasına başlanan Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nin yapımı tamamlandı. İçerisinde sokak hayvanları için ameliyathane, muayehane, tedavi bölümleri, veteriner odası ve barınma alanları bulunan merkez, Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde çalışmalarına başladı. Halkın talepleri doğrultusunda inşa edilen merkezde sokak hayvanlarının korunması için belediyenin bütün imkanları kullanılarak, hayvanlar sağlığına kavuşturulacak. 

 

ERGANİ’DE İLK
Ergani ilçesinde ilk olma özelliğini taşıyan merkezde 5 personel ve 1 veteriner hekim, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleriyle işbirliği halinde sokak hayvanlarının tedavisini gerçekleştirip, aşılarının tamamlanmasını sağlayacak. Daha sonra doğal ortamlarına bırakılacak olan hayvanlar, belirli aralıklarla kontrol edilecek. 
Kaymakam ve Belediye Başkanı Ahmet Karaaslan, bu çalışmayla hem vatandaşların hem de sokak hayvanlarının sağlığını ve güvenliğini sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Diyarbakır’da yolcu otobüsü devrildi: 3'ü, ağır 35 yaralı
Diyarbakır’da yolcu otobüsü devrildi: 3'ü, ağır 35 yaralı
Kaybolan Selman Yaşar bulundu
Kaybolan Selman Yaşar bulundu