Advert

Esnaf Kefalet Kooperatifinden kredi müjdesi

Ergani Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ağa Karaoğlan, Ergani Haber’e Konuştu; kooperatif olarak ortaklarına işletme ve yatırım kredileri olmak üzere toplam 500 bin TL’ye kadara kredi verebilecek konuma geldiklerini söyledi.

Esnaf Kefalet Kooperatifinden kredi müjdesi
Bu içerik 1848 kez okundu.

Ergani Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ağa Karaoğlan Ergani esnaf ve sanatkarına kredi limiti konusunda yeni bir hizmet sunduklarını söyledi. Karaoğlan, Hükümetin, ve Halkbank Genel Müdürlüğü, Merkez Birliği, Bölge Birlikleri ve Esnaf Kefalet Kooperatiflerinin vermiş olduğu mücadeleler ve titiz çalışmaları neticesinde kredi limitlerini arttırdıklarını belirtti. 
Karaoğlan açıklamasında, “Esnaf  Kefalet Kooperatiflerinin, azami 150 bin TL. olan şahıs üst limiti 200 bin TL'ye çıkarılmıştır. Bildiğiniz üzere kooperatifimiz de, ülkemizin Esnaf Kefalet Kooperatifleri sınıflandırmasında,  risk grubunda yer almaktadır. Bu hususta başarı çizgisini korumaya devam etmiş ve siz değerli esnaf ve sanatkar arkadaşlarımıza hazine destekli, yıllık yüzde 8 faiz oranıyla 200 bin TL. şahıs üst limitli İşletme Kredisi kullandırmaya hak kazanmıştır. Bu kadar da değil. En az bir yıllık faaliyet süresini tamamlayan esnaflarımıza, 500 bin TL’ye kadar, aylık veya üçer aylık dönemlerle geri ödenmek üzere 120 ay vadeli işyeri edinme , 60 ay vadeli ise sıfır km araç kredisi tahsis edebileceğiz. Ancak 200 bin TL işletme kredisi kullanmış olan bir ortağımız, 300 bin TL tutarına kadar işyeri edinme veya sıfır km araç kredisi kullanabilecektir. Yani, kooperatifimizden kredi kullanan bir ortağımızın, işletme + yatırım kredileri toplamı 500 bin TL'yi geçmeyecektir. Verebilecek olduğumuz hizmetler yeterli mi, tabii ki değil ancak elimizden geldiğince esnafımızın finansman ihtiyacını karşılamaya çalışıyoruz. Bu hususta en büyük pay sahibi, hiç şüphesiz ki bizlere ‘Başarılı Kooperatif ‘olma sıfatını kazandıran, kredi taksitlerini zamanında ödeyerek hassasiyet gösteren ortaklarımızdır. Kendilerine teşekkürlerimizi sunar ve böylesi duyarlı bir esnaf sanatkar kitlesine hizmet etmekten onur duyarız” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Diyarbakır’da Milletvekili aday adaylığına başvurular sürüyor
Diyarbakır’da Milletvekili aday adaylığına başvurular sürüyor
HÜDA PAR’ın hangi illerden listeye gireceği belli oldu
HÜDA PAR’ın hangi illerden listeye gireceği belli oldu