Advert

Baba Mesleğini 35 Yıldır Sürdürüyor

Baba Mesleğini 35 Yıldır Sürdürüyor
Bu içerik 2288 kez okundu.

Ergani ilçesinde 11 yaşından beri marangozluk yapan 46 yaşındaki Fetih Durmaz, baba mesleğini babasının bıraktığı atölyede sürdürüyor
Ergani ilçesinde Demirciler Sokağının 35 yıldır marongozluk yapan Fetih Durmaz, işlerinin eskisi gibi olmadığını, geçen seneye göre malzeme fiyatlarına da zam geldiğini belirterek, “Eskiden günde 50 tane kürsü satıyordum, şimdi günde 15 tane satabiliyorum. Bu da oluşan piyasadan kaynaklıdır” dedi.
“35 yıldır bu işi yapıyorum”
Ergani’de birçok kişilerden sipariş aldığını belirten Durmaz, “Malzemelerimiz kavak ve  gürgen ağaçlarından oluşuyor. 11 yaşımdan beri buradayım babam İsmet Durmaz’ın  yanında çalışmaya başladım ve yaklaşık 35 yıldır bu işi yapıyorum. İlçemizin vazgeçilmesi haline gelen kürsüleri yapıyorum. Sipariş üzerine  kürsü, masa, kapı, pencere ve tabure, yapıyoruz. Ergani’nin olmazsa olmazı kürsüdür. Evlerde, bahçelerde, kıraathanelerde çok kullanılır. Daha önce lastikle yapıyorduk şu anda kürsülere özel olarak ipli yapıyoruz. Geçen yıl tanesi 20 lira iken bu sene 25 liraya veriyoruz” diye konuştu. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Diyarbakır’da yolcu otobüsü devrildi: 3'ü, ağır 35 yaralı
Diyarbakır’da yolcu otobüsü devrildi: 3'ü, ağır 35 yaralı
Kaybolan Selman Yaşar bulundu
Kaybolan Selman Yaşar bulundu