Advert

Umut Kervanı Ergani'de ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıttı

Umut Kervanı Ergani'de ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıttı
Bu içerik 1428 kez okundu.

Ergani ilçesinde Kurban Bayramı dolayısıyla 325 aileye kurban eti yardımında bulundu.
Muhtaç ailelere yardımlarda bulunan Umut Kervanı, Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde daha önceden tespit ettiği 325 mağdur aileye kurban eti ulaştırdı.

Dernek gönüllülerinden oluşan ekipler ile kampanyaya gönüllü olarak destek veren gençler, mahalle mahalle dolaşarak daha önceden tespit edilen fakir ailelere kurban etlerini dağıttı.
Konuyla ilgili bilgi veren Ergani Umut Kervanı Yetkilisi Mustafa Öz, "Ergani Umut Kervanı olarak günler öncesinden hazırlıklarımıza başladık. Kurban kesen hayırsever vatandaşlara ulaşarak kurban vekaletlerini alıp hayvanlarımızı tedarik ettik. Kurban Bayramının birinci günü kurbanlarımızı kestik. İkinci gün ise ekipler halinde listemizde mağdur olan fakir ailelere kurban dağıtımını yaptık. 250'yi aşkın aileye kendi imkanlarımızla kurban dağıttık. Ayrıca 65 hisse de aracı olarak kurban eti dağıttık. Toplamda 325 aileye kurban eti ulaştırdık. Bu vesileyle bize kurbanlarını bağışlayanlardan Allah razı olsun. Mallarına bereket versin. Kendilerini ahirette cennetle nail etsin inşallah. Bundan sonraki çalışmalarımızda yine fakir, muhtaç ve kimsesiz ailelere imkanlarımız dahilinde yardımcı olacağız." ifadelerini kullandı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Diyarbakır'da 'Piksel' operasyonu; çok sayıda kişiye gözaltı
Diyarbakır'da 'Piksel' operasyonu; çok sayıda kişiye gözaltı
Dem Parti heyetinden GGC’ye ziyaret
Dem Parti heyetinden GGC’ye ziyaret