Advert

ERGANİ'DE 5 BİN AĞAÇ AŞILANIYOR

ERGANİ'DE 5 BİN AĞAÇ AŞILANIYOR
Bu içerik 1903 kez okundu.
Ergani Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Abdulselam Öztürk, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen kırsal mahallelerde ağaç aşılama projesi kapsamında Armutova Mahallesini ziyaret etti.
Aşılama projesine yönelik açıklama yapan Kaymakam Öztürk "Sayın Valimiz bu seneyi 'Sert Kabuklu Meyve Yılı' ilan etti. Onun gözetimi ve denetimi altında, Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığımız, Büyükşehir tüm Diyarbakır'da bu faaliyetleri yürütüyor. İnşallah bu sene de Ergani'nin payına düşen 5 bin tane ağacın aşılanması olacak. Bu sayede, ilçemizde tarımla uğraşan çiftçilerimizin ürün çeşitlenmesi sayesinde gelirleri artacaktır.
İnşallah gelecek yıllarda, daha da artarak devam edecek. Diyarbakır'ımıza Ergani'mize hayırlı olur. Sizlerin huzurunda Kırsal Kalkınma Daire Başkanımıza ve sayın valimize teşekkürlerimi sunarım." dedi.
Ziyarete Ergani Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Abdulselam Öztürk'ün yanı sıra Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma Daire Başkanı Nihat Nurbaki katıldı. Armutova Mahalle Muhtarı ve çiftçiler, Kaymakam Öztürk ve beraberindekilere ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti dile getirdi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eşine tokat atan kocayı bıçakla öldürdüler!
Eşine tokat atan kocayı bıçakla öldürdüler!
Eypio ve Tuğçe Kandemir, Ergani’de konser verecek
Eypio ve Tuğçe Kandemir, Ergani’de konser verecek