Advert

KARACADAĞ KARACADAĞ OLALI BÖYLE HİZMET GÖRMEDİ

Ak Partili Bağlar Belediyesi, bölgenin en büyük kırsal yerleşim yeri olan Karacadağ bölgesinin ulaşım alt yapısını 26 ay gibi kısa bir zamanda yenilerek ilçe tarihinin en büyük değişimine imza attı.

KARACADAĞ KARACADAĞ OLALI BÖYLE HİZMET GÖRMEDİ
Bu içerik 934 kez okundu.

Ak Partili Bağlar Belediyesi, bölgenin en büyük kırsal yerleşim yeri olan Karacadağ bölgesinin ulaşım alt yapısını  26 ay gibi kısa bir zamanda yenilerek ilçe tarihinin en büyük değişimine imza attı.

 

Belediye ekipleri, 450 kilometre yeni yol kazandırırken, bölge halkı ilk kez böyle bir hizmet seferberliğine şahit olduklarını kaydetti.

Karacadağ Mahalle Muhtarı Adem Karacadağ ,"Bunca yıldır muhtarlık yapıyorum. Bugüne kadar böyle bir belediyecilik hizmeti görmedik " dedi.

 

Bölgenin Çehresi Değiştirildi

 

37 mahalle ve 92 mezra olmak üzere 129 kırsal yerleşim yerinden oluşan Karacadağ bölgesinin çehresi Nisan 2019-Haziran 2021 dönemi arasında Bağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan ulaşım alt yapısı hizmetleriyle değiştirildi.

26 ayda toplam 450 kilometreyi bulan yeni yol kazandırılarak ilçe tarihi boyunca yapılamayan hizmet bu süreye sığdırıldı. Mahalle ve mezra içi  yollar ile bağlantı yollarıyla beraber bu rakamın iki katına çıktığı da ifade edildi.

 

Ulaşım Hizmeti Bölge Ekonomisine de Katkı Sağladı

 

Bölgenin ulaşımda yaşadığı kronik sorunların çözülmesi ,bölgede  en büyük geçim kaynağı olan hayvancılık ve tarımın önünü de açtı. Bölge halkı,bu sayede mera ve yaylalara rahatlıkla giderek ürettiği tarım ürünlerinin hasadını da eskisi gibi zorluk yaşamadan yapabiliyor.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, ilçede ulaşım sorununu tamamen ortadan kaldırana kadar çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

 

"Bugüne Kadar Böyle Hizmet Görmedik"

 

Yapılan hizmetlerle halkın yaşam koşullarının iyileştiğini belirten Karacadağ Mahalle Muhtarı Adem Karacadağ, ilk kez böyle bir hizmet seferberliği gördüklerini kaydetti. Karacadağ ,"Her gün yeni yollar kazandırılıyor. Ekipler, yaz ve kış demeden burada çalışıyor. Bağlar Belediye Başkanımız Hüseyin Beyoğlu bu konuda seferlik ruhuyla çalışıyor. Başta Hüseyin başta olmak üzere Başkan Yardımcısı Ferit Tutşi ve Fen İşleri Müdürlüğü şefi Remzi Fidan ile emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz " ifadelerine yer verdi.

 

Karacadağ bağlar belediyesi ergani haberleri son dakika hizmet beyoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eşine tokat atan kocayı bıçakla öldürdüler!
Eşine tokat atan kocayı bıçakla öldürdüler!
Eypio ve Tuğçe Kandemir, Ergani’de konser verecek
Eypio ve Tuğçe Kandemir, Ergani’de konser verecek