Advert
Advert

Ergani'de 1 Mayıs'ı Çalışarak Geçiriyorlar

Ergani ilçesinde bazı meslek grupları 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü çalışarak geçiriyor.

Ergani'de 1 Mayıs'ı Çalışarak Geçiriyorlar
Bu içerik 1599 kez okundu.
İlçede fırın, tüp bayisi, temizlik personeli, pastane, gazeteci ve yol çalışmasında çalışanlar 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde mesailerine devam etti.
Ekrem Senvar
Fırında çalışan Sayit Tekdemir yaptığı açıklamada, fırın başta olmak üzere çeşitli meslek gruplarında istihdam edilenlerin bayramlarda dahi çalışmak zorunda olduğunu söyledi.
Vatandaşın ekmek ihtiyacını karşılamak için tatil yapamadıklarını ifade eden Tekdemir, "Bize işçi bayramında tatil yok. Savaşta bile fırınlar kapanmaz, her zaman çalışmak zorundayız. İşçi kardeşlerimizin işçi bayramını kutluyorum." dedi.
Temizlik görevlileri işçi bayramında temizlik için meydanlarda
Ergani Belediyesi bünyesinde görev yapan temizlik işçileri de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü çalışarak geçiriyor.
Koronavirüs ile mücadele kapsamında dezenfekte çalışmalarını artıran ekipler vatandaşa sağlıklı bir yaşam alanı sunmak için gece gündüz hizmet veriyor.
Temizlik personelinden Temizlik görevlisi Bekir Selçuk, işçi bayramında meydanları, sokakları, caddeleri temizlemeye devam ettiklerini söyledi.
Selçuk, "Evimize ekmek götürmek zorundayız. Bugün işçi bayramı olduğu halde, işimizin başındayız. Ülkemizde koronavirüsten dolayı bir salgın var ama tedbirlerimizi alarak en iyi şekilde çalışıyoruz." dedi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ergani'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinliği
Ergani'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinliği
Başkan Dolu’dan 29 Ekim Mesajı
Başkan Dolu’dan 29 Ekim Mesajı