Advert

ERGANİ BARAJI SULAMASI İNŞAATINDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Ergani ilçe ovasında bulunan ve 18 bin 660 dekarlık zirai arazinin modern borulu sistemle sulanmasını sağlayacak olan Ergani barajı sulaması inşaatında çalışmalar hızla devam ediyor

ERGANİ BARAJI SULAMASI İNŞAATINDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Bu içerik 4836 kez okundu.

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, tarımda modern sulamayı yaygınlaştırmak, toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak, musluklara sağlıklı ve içilebilir su ulaştırmak ve yerleşim yerleri ile tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak için tüm gücüyle çalışırken, sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla da suyun her damlasına sahip çıkıyor.

Hedef 2020 yılı içerisinde bitirmek

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, Ergani ovasında bulunan ve 18 bin 660 dekarlık zirai arazinin modern borulu sistemle sulanmasını sağlayacak olan Ergani barajı sulaması inşaatında çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi. Yıldız, “Projenin tamamlanmasıyla birlikte Ergani ovasında bulunan 18 bin 660 dekarlık tarım arazisinde modern borulu sistem ile sulama yapılacaktır. İş kapsamında toplam boru hattı uzunluğu 57 bin metre olan ve 110 – bin 400 milimetre çap aralığındaki HDPE ve CTP borular ile yapılan iletim hatlarında bugüne kadar 13 bin 400 metre CTP boru, 42 bin 600 metre HDPE boru döşenmiştir. İletim hattında kalan boruların döşenip işin 2020 yılı içerisinde bitirilmesi hedeflenmektedir” dedi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Restorasyonu tamamlanan Saint George Kilisesi sanatseverleri ağırlayacak
Restorasyonu tamamlanan Saint George Kilisesi sanatseverleri ağırlayacak
DBB yeni yol açma ve genişletme çalışmalarını sürdürüyor
DBB yeni yol açma ve genişletme çalışmalarını sürdürüyor