Advert

SINAVA GİRECEK ÖĞRENCİLERE TAVSİYELER!

Sınav tarihlerinin tekrardan haziran ayına alınmasını değerlendiren İDEV Başkanı Mehmet Ali Doyar, sınav sürecinin verimli geçirilmesi noktasında öğrenci ve ailelere önemli tavsiyelerde bulundu.

SINAVA GİRECEK ÖĞRENCİLERE TAVSİYELER!
Bu içerik 3412 kez okundu.

 2019-2020 eğitim öğretim yılı sınav takviminde haziran ayında yapılması planlanan YKS, AYT,TYT ve LGS’nin Covid-19 tedbirleri kapsamında temmuz ayına ertelenmesi ve tekrardan yeni bir takvim oluşturularak haziran ayına alınması, sınava girecek öğrenciler içerisinde bazı tepkilere neden oldu. Sınav takviminin kısa süre içerisinde 2 kez değiştirilmesi ve buna yönelik öğrencilerin endişelerini değerlendiren İdeal Eğitim Vakfı (İDEV) Başkanı Mehmet Ali Doyar, belirtilen takvim dönemi içerisinde öğrencilerin, plan ve programlı çalışarak bu sıkıntıların üstesinden gelinebileceğine vurgu yaptı. Sınav takvimideki değişiklik sürecini hatırlatan Doyar, “Malum virüsten dolayı bilindiği gibi sınav tarihlerinde değişiklikler oldu. Her yıl sınav tarihleri takvime bağlanıyordu. Nitekim bu sene de öyle oldu. Ancak virüs sebebiyle belirtilen tarihlerde sınav yapılamaması düşüncesiyle bilim kurulunun da görüşleri doğrultusunda haziran ayında yapılması planlanan YKS, AYT,TYT ve LGS sınavlarının temmuz ayına ertelenmesi kararlaştırıldı” dedi.

‘Sınav takviminde güncelleme yapıldı’

Doyar, “Bilim Kurulu’nun görüşleri doğrultusunda ve aynı zamanda tedbirler sürecinde hastalığın kontrol altına alınması sebebiyle Haziranda yapılabileceği düşüncesiyle tekrardan bir güncelleme yapıldı. Bu durum öğrenciler arasında eleştirilere ve tartışmalara sebebiyet verdi. Öğrenciler bir bakıma ders çalışmalarında kendilerini şartlandırıyorlar. Tabiatları gereği bir tarihe odaklanınca plan ve programlarını ona göre yapıyorlar” diye konuştu. Yapılan değişikliklerin toplum sağlığı açısından uygulanması gerektiğine dikkat çeken Doyar, “Bilinmesi gerekir ki yapılacak bir şey yok. Nihayetinde salgın, tüm dünyayı etkisi altına aldı. Buna yönelik tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bazı tedbirlere başvuruldu. Bu tedbirler başta izolasyon olmak üzere bazı önlemler uygulandı ki bu şartlarda sınavın yapılması zordu. Fakat çok şükür alınan tedbirler netice verdi ve İnşallah bu hastalık aramızdan çıkar, selametle bu süreci atlatırız” temennisinde bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Restorasyonu tamamlanan Saint George Kilisesi sanatseverleri ağırlayacak
Restorasyonu tamamlanan Saint George Kilisesi sanatseverleri ağırlayacak
DBB yeni yol açma ve genişletme çalışmalarını sürdürüyor
DBB yeni yol açma ve genişletme çalışmalarını sürdürüyor