Advert

Konut Alımında Ergani 4. Sırada

Konut Alımında Ergani 4. Sırada
Bu içerik 2513 kez okundu.

Diyarbakır’da en fazla konut satışı yapılan iller belli oldu. Türkiye İstatistik Kurumu Verileri yayınlandı. Ergani 4. sırada.
Türkiye genelinde konut piyasası, 2023 yılında çeşitli dinamiklere sahne oluyor. Emlak sektörü, yeni projeler, talep ve fiyatlar açısından dikkat çekici gelişmeler yaşıyor. Emlak fiyatları, özellikle büyük şehirlerdeki konut talebi ve arz dengesine bağlı olarak değişim gösterirken bazı bölgelerde artan talep, fiyatları yukarı çekerken, diğer bölgelerde arz fazlası fiyatları etkileyebiliyor. İnşaat sektöründeki gelişmeler, yeni konut projelerinin sayısını artırıyor. Modern tasarımlar, sürdürülebilirlik odaklı uygulamalar ve teknolojik yenilikler, alıcıların dikkatini çekiyor.
Türkiye genelindeki farklı bölgelerdeki konut piyasası, ekonomik dinamiklere ve yerel talep faktörlerine bağlı olarak farklılık gösteriyor. Doğu illeri arasında yer alan Diyarbakır, kendine özgü konut piyasasıyla dikkat çekiyor.
DİYARBAKIR KONUT PİYASASINA YENİ BİR SOLUK GETİRDİ
Yeni yıla az bir zaman kalmışken Türkiye genelinde birçok şehirde hayata geçirilen modern konut projeleri, emlak sektörüne dinamizm katıyor. Diyarbakır’da buna binaen geleneksel tasarım modern yaşam gibi yapılar yer alırken, Diyarbakır'da hayata geçirilen proje, geleneksel mimariyi modern yaşamla harmanlıyor. Şehrin tarihini yansıtan tasarımı ve çağdaş konut seçenekleriyle dikkat çekiyor. Bu projeler, konut alıcılarına çeşitli seçenekler sunarak Türkiye genelinde emlak sektörüne yeni bir soluk kazandırırken Diyarbakır’da satılan konut sayıları da merak edildi. 
DİYARBAKIR’DA EN FAZLA KONUT SATILAN İLÇELER BELLİ OLDU
Diyarbakır’da 2015 – 2022 arasında yapılan konut satışları açıklandı. TÜİK’in yayınlamış olduğu verilere göre en fazla satış gerçekleştirilen ilçe Kayapınar olurken 8.634 konut satıldı. İkinci sırada 2755 konut satışıyla Bağlar yer alırken üçüncü sırada Yenişehir 2308, Ergani 1067, Silvan 456, Bismil 315 ve son olarak da 94 konut satışıyla Çınar ilçesi listede yerini aldı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Diyarbakır'da feci kaza:1’i ağır, 5 yaralı
Diyarbakır'da feci kaza:1’i ağır, 5 yaralı
Diyarbakır Valiliği duyurdu! Lice ilçesinde ele geçirildi
Diyarbakır Valiliği duyurdu! Lice ilçesinde ele geçirildi