Advert

Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Spor Salonunda Yapıldı

Ergani'de Cumhuriyetin 96. Yıl Dönümü Etkinlikleri Çelenk Sunumuyla Başladı

Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Spor Salonunda Yapıldı
Bu içerik 1273 kez okundu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 96. yıl dönümü etkinlikleri ülke genelinde olduğu gibi Ergani'de de coşkuyla kutlanmaya başladı.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 96. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında hükümet konağı önündeki Atatürk büstüne İlçe Kaymakamı Hüseyin Sayın, Garnizon Komutanı Binbaşı Semih Yeni, Belediye Başkanı Ahmet Kaya, tarafından çelenk sunumu yapıldı.Törene-Ergani Cumhuriyet Başsavcısı Burak Kocaoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Yusuf Özgen, kamu kurum ve kuruluş yetkilileri, askeri erkan, polis teşkilatı, siyasi parti ve sivil toplum kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Ergani Şehir stadyumunda yapılması planlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 96. yıldönümü kutlamaları havanın yağmurlu olması nedeniyle kapalı spor salonunda gerçekleşti.
Saat 10.00’da kapalı spor salonunda başlayan Cumhuriyet Bayramı kutlamaları  ilçe Kaymakamı Hüseyin Sayın’ın günün anlam ve önemine yönelik yaptığı konuşmayla devam etti.
Ardından Cumhuriyet Bayramının yıldönümü münasebetiyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon  yarışlarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
Halkoyunlar ekibinin folklor gösterisi yer aldıktan sonra Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının son etkinliği ise resmi geçit töreni oldu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Çanakkale’de üniversite öğrencisi intihar etti
Çanakkale’de üniversite öğrencisi intihar etti
Dilipak: FED, IMF ve Dünya Bankası çökecek...
Dilipak: FED, IMF ve Dünya Bankası çökecek...