Advert

Erdoğan'dan Roş Aşana Bayramı mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İbrani takvimine göre yılbaşını simgeleyen Roş Aşana Bayramı dolayısıyla bir tebrik mesajı yayımladı.

Erdoğan'dan Roş Aşana Bayramı mesajı
Bu içerik 2745 kez okundu.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Roş Aşana Bayramı dolayısıyla bir tebrik mesajı yayımladı. 

İbrani takvimine göre yılbaşını simgeleyen Roş Aşana vesilesiyle, tüm Musevi vatandaşlara tebriklerini ileten Erdoğan, mesajında, şunları kaydetti:

"Sevgi ve hoşgörü medeniyetinin sembolü olan bu topraklarda aziz milletimiz, yüzyıllardır toplumsal, kültürel, siyasi ve beşeri çeşitliliği, birlik ve beraberliğini güçlendiren en önemli zenginlik olarak telakki etmiştir. Farklı inançlara mensup vatandaşlarımızın kendi kültür ve geleneklerini yaşattıkları özel günler, toplumsal yaşamımıza renk katmakta, kadim dostluk ve beraberliğimizin pekişmesine vesile olmaktadır. Bu düşüncelerle, Musevilik inancının en önemli dini bayramlarından biri olan Roş Aşana münasebetiyle başta vatandaşlarımız olmak üzere tüm Musevilere esenlikler diliyorum".

Bayram İbranice Recep Tayyip Erdoğan Roş Aşana
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Gülistan Doku 182'nci günde de bulunamadı
Gülistan Doku 182'nci günde de bulunamadı
Surların gölgesinde serinlerken, silahlı saldırıya uğradı
Surların gölgesinde serinlerken, silahlı saldırıya uğradı