Advert

HASTANEYİ TAHTAKURULARI SARDI

Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji ve Genel Cerrahi kliniklerinde tahtakuruları görülmesi üzerine hastalar, odalardan tahliye edilerek başka katlara yerleştirildi. Hastane yönetimi tahtakurularının sardığı katlarda kapıların altlarına

HASTANEYİ TAHTAKURULARI SARDI
Bu içerik 909 kez okundu.

 Bölgenin en büyük hastanelerinden biri olan Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kardiyoloji ve Genel Cerrahi kliniklerinde tahtakuruları görülmesi üzerine hastalar, odalardan tahliye edilerek başka katlara yerleştirildi. Geçen yıl başka servislerde aynı sorunun yaşandığı hastanede taşınmayan bazı servislerde bulunan odaların kapı altına hastane yönetimi tarafından yatak çarşafları serilerek önlem alınması dikkat çekti.

Diyarbakır’da 273 odası ve 546 yatağı ile bölgenin en büyük hastanelerinden biri olan Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki yatan hasta servisine tahtakuruları dadandı.

Olayın duyulması üzerine hastane yönetimi bazı bölümlerde tedbir alarak hastaları başka odalara taşırken, tedbir alınamayan diğer bölümlerde bulunan bazı odaların kapı altlarına hastane yönetimi tarafından çarşaf serilerek önlem alındığı görüldü.

Hastane yönetimi konuyla ilgili açıklama yapmayacaklarını belirtti.  Hastanede dezenfekte çalışmalarının sürdüğü öğrenildi.

Geçen yıl Ekim ayında hastanenin beşinci katındaki Palyatif Servisi ile altıncı katındaki Dahiliye Servisi’nde de tahta kuruları görülmesi üzerine boşaltılmış, hastalar başka bölümlere yerleştirilmişti. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AK PARTİ ÜÇ, MHP DÖRT PARTİ İLE BAYRAMLAŞMAYACAK
AK PARTİ ÜÇ, MHP DÖRT PARTİ İLE BAYRAMLAŞMAYACAK
Kaymakam Öztürk’ün Ramazan Bayramı mesajı
Kaymakam Öztürk’ün Ramazan Bayramı mesajı