Advert

İşte Babacan ve Davutoğlu'nun alacağı oy oranı!

Konsensus Araştırma Şirketi Başkanı Murat Sarı, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun kurmayı planladıkları partilerin olası oy oranını tahmin etti. Sarı'nın verdiği rakamlar ne Babacan'ı, ne de Davutoğlu'nu memnun edecek!

İşte Babacan ve Davutoğlu'nun alacağı oy oranı!
Bu içerik 1366 kez okundu.

AK Parti’nin kurucu üyeliğinden istifa eden eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile muhalif manifesto yayınlayarak parti içi muhalefete geçen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yeni parti kurma çalışmaları devam ediyor.

Yeniçağ’dan Tolgahan Karaoğlu'na konuşan Konsensus Araştırma Şirketi Başkanı Murat Sarı, Babacan ve Davutoğlu tarafından kurulacağı beklenen partilerin toplumda karşılığının nasıl olacağına dair açıklamalarda bulundu.

Babacan ve Davutoğlu’nun kuracağı partilerle ilgili henüz herhangi bir araştırma yapmadıklarını ifade eden Murat Sarı, belirli bir oranda AK Parti’den ve CHP dahil diğer partilerden oy alabileceklerini ama bu oy oranının yeterli oranda olmayacağını söyledi.

Sarı, “Şu aşamada oylarının çok düşük düzeyde kalırlar gibi görünüyor. Bu senenin sonunda ya da önümüzdeki sene bir seçim yapılsa yüzde 3’lerde, 4’lerde kalacaklarını düşünüyorum. Çok yüksek bir oy alacaklarını zannetmiyorum. Tabii bekleyip görmek lazım çünkü konjonktür çok hızlı değişiyor. Bundan sonraki süreçte neler olacağını kestirmek zor” ifadelerini kullandı.

Sarı, Davutoğlu ve Babacan’ın kamuoyunda istedikleri düzeyde gündem oluşturamadıkları için geri çekildiklerini ifade ederek, “Şu aşamada bekleyip görmek lazım diye düşünüyorum” dedi.

“AYRI PARTİ KURARLARSA AYRI AYRI YOK OLUR GİDERLER”

Ahmet Davutoğlu ile Ali Babacan birlikte hareket edecek gibi görünmediklerine dikkat çeken Murat Sarı, “Çünkü biliyorsunuz. Ali Babacan ve Abdullah Gül birlikte hareket ediyor. Abdullah Gül Dışişleri Bakanı idi, Ali Babacan bir ara Dışişleri Bakanlığı yaptı. Ahmet Davutoğlu da Dışişleri Bakanlığı yapmıştı. Bunlar en azından belirli konularda ayrı görüşleri olan siyasetçiler. Birleşirler mi bilemiyoruz tabii bu siyaset, ama ayrı ayrı parti kurarlarsa ayrı ayrı yok olur giderler” açıklamasında bulundu.

“O BOŞLUĞU İYİ PARTİ DOLDURDU”

Sarı, Davutoğlu ve Babacan’ın kuracağı partilerin hitap ettikleri tabanın aynı zamanda İYİ Parti tabanı olduğunu ifade ederek, “Bence oynadıkları yer Meral Akşener ve partisi İYİ Parti tabanı. ‘Muhafazakarlık’ görüşünü içinde barındıran merkez sağdan seçmen alırlarsa alacaklar. Orada boşluğu bence İYİ Parti doldurmuş vaziyette. İşleri bu açıdan zor. Çünkü benim gördüğüm kadarıyla Davutoğlu ve Babacan da kendilerini merkez sağa konumlandırıyorlar. Bununla birlikte ilk girdiği seçimde yüzde 10 barajına yaklaşmış bir siyasi parti var oynadıkları konumda. Bu açıdan da işlerinin zor olduğu söylenebilir” İfadelerini kullandı.

konsensus alacağı oy oranı davutoğlu babacan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Gülistan Doku 182'nci günde de bulunamadı
Gülistan Doku 182'nci günde de bulunamadı
Surların gölgesinde serinlerken, silahlı saldırıya uğradı
Surların gölgesinde serinlerken, silahlı saldırıya uğradı