Advert

Batman belediyesi ile Batman valiliğin logo atışması

Batman Belediyesi’nin yıllarca kullanmış olduğu logoyu değiştirmek için giriştiği girişimler valiliğin engeline takıldı.

Batman belediyesi ile Batman valiliğin logo atışması
Bu içerik 877 kez okundu.

Basına ve Kamuoyuna Batman Halkına hizmet için seçilmiş olduğumuz görevimizde halk adına seçilmiş olarak aldığımız kararlar merkezi hükümet atamasıyla görev alan valilik tarafından reddedilmektedir.

Bizler tüm iyi niyetimizle halkımıza hizmet için çabalarken bu tarz bir dayatmanın halkımıza ve ülkemize yarar getireceğine inanmıyoruz. Batman Valiliği ve tüm kurumlarıyla ortak çalışma noktasındaki yaklaşımımızı seçimden öncede ve seçimden sonrada ortaya koyduk ve sürdürmekteyiz.

Bugünden sonrada tutumumuz Batman’ın tüm bileşenleri ile karar verme konusunda ortaklaşmak ve bu kararları hayata geçirmek olacaktır. Batman Belediyesi’nin yıllarca kullanmış olduğu logo Kayyım sürecinde halka danışılmadan değiştirilmiştir. Halkın isteği üzerine Batman Belediyesi’nin yıllarca kullanmış olduğu Logosunu tekrardan kullanmak için aldığımız kararı tanımayan Valiliğin iç işlerimize, halkın kararlarına karşı durması bizim için kabul edilemezdir. Yapılan Logo değişikliği değil, Kayyım öncesinde kullanılan logoyu tekrar kullanma kararıdır.

Fakat Valilik makamı bugüne kadar aldığımız tüm kararları reddetmiş olduğu gibi bu kararımızı da reddetmiştir. Bir Logo değişimimize bile, onay vermeyen valiliğin iç işlerimize bu kadar müdahale etmesi halkımız ve Türkiye demokrasisi adına kabul edilebilir bir durum değildir. Bizler iç işleyişimiz gereği halkımızla aldığımız kararları hayata geçirmekle mükellefiz.

Kamuoyu üzerinden tekrar çağrımızdır ki bu noktada tüm resmi kurumlarla ortaklaşmaya, iletişimde olmaya ve ortak karar oluşturmaya her zamanki gibi hazırız. Batman Belediye Eş Başkanları Songül Korkmaz, DR. Mehmet Demir ve Belediye Meclisi.

Batman belediyesi Batman valiliği Batman logo Tartışma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Çınar Kaymakamı Büyüknalçacı vatandaşları ziyaret etti
Çınar Kaymakamı Büyüknalçacı vatandaşları ziyaret etti
Diyarbakır'da 48 tarihi eser ele geçirildi
Diyarbakır'da 48 tarihi eser ele geçirildi