Advert

Ergani’deki 5 Sağlık Merkezinin açılışı yapıldı

Ergani’deki 5 Sağlık Merkezinin açılışı yapıldı
Bu içerik 6082 kez okundu.

Ergani ilçesinde yapımı tamamlanan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Sağlıklı Hayat Merkezi, Saray Aile Sağlığı Merkezi, 112 Acil Sağlık İstasyonu ve Verem Savaş Dispanseri sağlık merkezlerinin açılış töreni Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su’nun katılımıyla yapıldı.

Açılış törenine Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, Ak Parti Diyarbakır Milletvekilleri Suna Kepolu Ataman ve Mehmet Sait Yaz, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi, Ergani Kaymakamı Ahmet Karaaslan, İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu, il ve ilçe protokolü üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Programda konuşan Vali Ali İhsan Su, Ergani ilçesinde hizmet halkalarına yeni bir halka daha eklemenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Devlet ve hükümet olarak, Diyarbakır’da vatandaşların sağlık alanındaki ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik birçok yatırımın gerçekleştirilmeye devam ettiğini belirten Vali Su sözlerine şöyle devam etti: “İşte bugün Ergani ilçemizde Sağlıklı Hayat Merkezi, Verem Savaş Dispanseri, Aile Sağlığı Merkezi, 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve ayrıca Ağız Diş Sağlığı Merkezini hizmete açıyoruz. Vatandaşlarımız daha iyi imkanlar içerisinde, daha fazla ekipman ve doktorla inşallah bu hizmeti almaya devam edecekler.”

Diyarbakır’da devam eden sağlık yatırımlarına değinerek sözlerine devam eden Vali Su: “Şu anda ilimizde, il merkezinde 1.000 Yataklı Şehir Hastanesi’nin inşaatı devam ediyor. İnşallah bittiği zaman 5 yıldız konforunda bir hastaneye kavuşmuş olacağız. Çermik’te 50 yataklı bir devlet hastanesi bitmek üzere, inşallah onu da bu sene hizmete açacağız. Eğitim Araştırma Hastanemize ek bina yapıyoruz. İnşallah o da bitecek. Dicle’ye 60 Yataklı Devlet Hastanesi, Hani’ye 35 yataklı Devlet Hastanesi… Bu yıl, inşallah önümüzdeki aylarda ihaleleri gerçekleşecek. Ayrıca ihaleyi planladığımız Lice’de 25 Yataklı Devlet Hastanesi, Eğil’de 25 yataklı, Kulp’ta ek bina, Silvan’da 20 ünitelik Ağız Diş Sağlığı Merkezi, Bismil’de 20 ünitelik Ağız Diş Sağlığı Merkezi… Bunların her birini planladık, inşallah bunları da yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş olacağız”

Büyükşehir Belediyesi olarak da tüm ilçelere her alanda yardım yapmaya, hizmetleri gerçekleştirmeye gayret ettiklerini kaydeden Vali Su, tüm bu hizmetlerin gerçekleşmesinde Diyarbakır ve Ergani’ye desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarını sunarak, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından kurdele kesilerek sağlık merkezlerinin açılışı gerçekleştirildi.

Vali Ali İhsan Su programın ardından Dicle Caddesi üzerinde faaliyet gösteren esnafı ziyaret ederek hayırlı iş ve bol kazanç temennisinde bulundu. Vatandaşlarla da hasbihal eden Vali Su, istek ve talepleri dinledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Diyarbakır’da otobüsün çarptığı kadın hayatını kaybetti
Diyarbakır’da otobüsün çarptığı kadın hayatını kaybetti
Amedspor’da beklenen imza atıldı
Amedspor’da beklenen imza atıldı