Advert

Ergani Devlet Hastanesi’nde ‘göz’ muayenesi izdihamı!

Ergani Devlet Hastanesi’nde ‘göz’ muayenesi izdihamı!
Bu içerik 5770 kez okundu.

Çevre ilçelerden onbinlerce hastaya sağlık hizmeti veren Ergani Devlet Hastanesi’nde göz doktoru yetersizliği nedeniyle hasta ve hasta yakınlarını mağdur ediyor. Çermik ilçe Jandarma Komutanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere alınacak 10 köy korucusu için başvuran 878 kişinin Ergani Devlet Hastanesi’ne başvuru yapılması hem yoğunluğu hem de mağduriyeti artırıyor. Duruma tepki gösteren hasta ve hasta yakınları, bunun sorumlusunun Sağlık İl Müdürlüğü’mü, Başhekim mi? Yoksa siyasiler mi?” diye dert yandılar.

Çevre İllerden binlerce kişiye sağlık hizmeti vermeye çalışan Ergani Devlet Hastanesi’nde zaman zaman yaşanan doktor eksikliği sıkıntılara ve mağduriyetlere yol açıyor.

Aylardır tek bir göz doktorun görev yaptığı Ergani Devlet Hastanesi’nde vatandaşlar, haftalarca muayene olmak için bekliyor.

Çermik ilçe Jandarma Komutanlığı’ndan görevlendirmek için açılan başvuruya 878 kişi rapor almak için bugün tek göz doktorunun görev yaptığı Ergani Devlet Hastanesi’ne yönlendirilmesi izdihama yol açtı. Yığılmaların yaşandığı hastanede bekleyen randevulu hastalar da mağduriyet yaşadı.

Hastanede tek bir göz doktorunun görev yapmasının mağduriyetlere yol açtığına değinen hastalar, Sağlık Bakanlığı ve Sağlık İl Müdürlüğü’ne tepki gösterdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ergani'de şimşek deprem etkisi yarattı!
Ergani'de şimşek deprem etkisi yarattı!
Otomobil ile minibüs çarpıştı; ölü ve yaralılar var
Otomobil ile minibüs çarpıştı; ölü ve yaralılar var