Advert

Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu Faaliyete Girdi

Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu Faaliyete Girdi
Bu içerik 1948 kez okundu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile Ergani Belediyesi işbirliğinde yapılan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu faaliyete girdi.
Ergani Bagür Mahallesi'nde inşa edilen yüzme havuzu ilk kursiyerlerini aldı. Belediye Başkanlığı Spor Müdürlüğünde kayıt yaptıran 250 öğrenci, yüzme antrenörleri eşliğinde çocuklara yüzme öğretiyor. 7 ile 18 yaş arasındaki çocuklara verilen kurslar yanı sıra havuzun kadın ve erkekler için de ayrı seansları olacağı belirtildi.
Yapılan hizmetler hakkında açıklamalarda bulunan Ergani Gençlik ve Spor Müdürü Kenan  Taş,Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile Ergani Belediyesi işbirliğinde ilçeye kazandırılan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunun bugün itibariyle faaliyete girdiğini ifade etti.
İlk etapta 250 öğrencinin yüzme öğrenmek için başvuru yaptığını ve tüm öğrencilerin seanslar halinde kursa alındığını kaydeden Taş, bununla birlikte yüzme öğrenmek isteyen kadın ve erkekler için de farkı zamanlar içerisinde yüzme kursları eğitimleri verilecek. Toplamda şu anda 4 bayan 4 erkek olmak üzere yüzme hocalarımız ve iki Can kurtaran personelimiz görev yapmaktadır diye konuştu. 
Ergani Gençlik ve Spor Müdürü Kenan  Taş, Projeye desteklerinden dolayı  ilçemiz adına Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Sayın Bakanımız, Sayın valimiz, sayın belediye başkanımız ve Sayın Kaymakamımız’a ilçemiz adına Biz şükranlarımızı kendilerine arz ediyoruz.  
Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunun Erganili gençlere, sporculara ve sporseverlere hayırlı olması temennisinde bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Horozlar Neden Ötüyor?
Horozlar Neden Ötüyor?
Yeni Başkan Denli Hızlı Başladı
Yeni Başkan Denli Hızlı Başladı