Advert

Çermik Akçaörten Mahallesi'nin su sorunu çözüldü

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Çermik İlçesi Akçaörten Mahallesi'nde yeni açılan sondaj sayesinde su sorununu çözüme kavuşturdu.

Çermik Akçaörten Mahallesi'nin su sorunu çözüldü
Bu içerik 2510 kez okundu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Çermik İlçesi Akçaörten Mahallesi'nde yeni açılan sondaj sayesinde su sorununu çözüme kavuşturdu.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi, (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, ilçelerde su sorununa kalıcı çözümler sunmak amacıyla proje çalışmalarına devam ediyor.

DİSKİ Genel Müdürlüğü, Çermik ilçesine bağlı Akçaörten mahallesinde 212 metre derinliğinde sondaj kuyusu çalışmasını tamamladı.

6lt/sn su verimliliğine sahip yeni sondaj kuyusu bağlantısı için ekipler tarafından pompa montajı yapılacak. Yürütülen çalışma sayesinde vatandaşlara ulaşan suyun daha sağlıklı ve kesintisiz olması sağlanacak.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi biten sondaj kuyusunda ‘pompa deneme’ işlemini gerçekleştirdi.

Projeyle uzun süre Akçaörten mahallesinde içme suyu sorunu yaşanmayacağını vurgulayan Tutşi, şöyle dedi:

“Yine de suyu israf etmemeli, suyu boşa akıtmamalıyız. Mevcut su mahallenin kullanımına fazlasıyla yetiyor. Vatandaşlarımız içme suyunu kaçak bir şekilde bahçe ve tarla sulamasına kullanmamalıdır. Abonelikleri olmayanlar, abone işlemlerini bir an önce yapmalıdır. Yeni hizmetimiz Akçaörten mahallemize hayırlı olsun.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ergani'de şimşek deprem etkisi yarattı!
Ergani'de şimşek deprem etkisi yarattı!
Otomobil ile minibüs çarpıştı; ölü ve yaralılar var
Otomobil ile minibüs çarpıştı; ölü ve yaralılar var