Advert

Ergani Belediyesi’nden ‘Depremzede Babalara Vefa’

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde ‘Depremzede Babalara Vefa’ kampanyasıyla toplanan bakım malzemeleri, Babalar Günü’nde deprem bölgelerinde yaşayan babalara hediye edildi.

Ergani Belediyesi’nden ‘Depremzede Babalara Vefa’
Bu içerik 2588 kez okundu.

 

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde ‘Depremzede Babalara Vefa’ kampanyasıyla toplanan bakım malzemeleri, Babalar Günü’nde deprem bölgelerinde yaşayan babalara hediye edildi. Ailesinin desteğiyle kampanyaya katılan Kadir Kaya(8), “Bir babanın çocuğu için çok ağladığını görmüştüm. Çok üzülmüştüm. Bu hediyemi de onlara sanki kendi çocuklarından gelmiş gibi kabul etsinler” dedi.

 

 

Ergani Belediyesi tarafından Babalar Günü için gerçekleştirilen ‘Depremzede Babalara Vefa’ kampanyasıyla vatandaşların da katkısıyla, babaların ihtiyaç duyacağı çeşitli bakım malzemeleri toplandı. Toplanan malzemeler Diyarbakır ve Adıyaman’daki depremzede babalara hediye edildi. Kampanya afişini görüp, ailesinden aldığı parayla alışveriş yapan 8 yaşındaki Kadir Kaya, “Televizyonlarda sürekli deprem haberlerini izliyorduk. Bir babanın çocuğu için çok ağladığını görmüştüm. Çok üzülmüştüm. Bu hediyemi de Babalar Günü’nde onlara sanki kendi çocuklarından gelmiş gibi kabul etsinler” diye konuştu.

 

 

‘HER ŞARTTA DEPREMZEDELERİMİZİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ’

 

 

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ahmet Karaaslan da, şunları söyledi:

 

“Kahramanmaraş merkezli ve 11 ili kapsayan asrın felaketinden sonra belediye olarak hem bölgeye iş makinası gönderme hem de gıda konusunda belediyenin bütün imkanlarını seferber ettik. Bununla birlikte en son belediye olarak Babalar Günü’nde deprem bölgelerinde yaşayan babalarımıza belediyemizin imkanlarıyla da destek sağlamak için bu projeyi gerçekleştirdik. Arkadaşlarımız deprem bölgesini ziyaret ederek oradaki babalara gerekli hediyeleri vererek günlerini kutladık. İnşallah belediye olarak depremzedelerimizi her şartta desteklemeye devam edeceğiz.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Diyarbakır Büyükşehir Meclisi karar aldı: Hepsi iptal edildi
Diyarbakır Büyükşehir Meclisi karar aldı: Hepsi iptal edildi
17 ilçenin kurduğu koordinasyon göreve başladı
17 ilçenin kurduğu koordinasyon göreve başladı