Advert

Saadet Partisi Ergani İlçe Kongresi yapıldı

Saadet Partisi Ergani İlçe Kongresi yapıldı
Bu içerik 3582 kez okundu.

Saadet Partisi Ergani İlçe Kongresi yapıldı. Saadet Partisi Milletvekili Abdulkadir Karaduman’ın katıldığı kongreye Bingöl, Malatya İl Başkanları yanında Kızıltepe, Bismil, Bağlar, Yenişehir, Kayapınar, Sur olmak üzere birçok ilçe başkanı yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

Ergani Saadet Kongresi’nde HDP, HÜDAPAR, CHP,  DEVA, GELECEK, YRP olmak üzere birçok parti temsilcisi bulundu.

Karaduman, Millî Görüş Partisi Saadet’in, dünün, bu günün ve yarının haktan, adaletten, hukuktan, barıştan, kardeşlikten yana olan parti olduğunu ifade ederek, “Biz, faizden, yalandan, haksızlıktan, hukuksuzluktan, adaletten yana olmadık” dedi.

Ülkenin siyasî manzarasını çizen Karaduman, konuşmasında Ergani’ye önem verdiklerini dile getirerek, “Merhum Kurucu Başkanımız Millî Görüş Lideri Erbakan Hocamızın eseri Çimento Fabrikası halen çalışıyorsa bu bizim eserimiz olarak tarihe geçmiştir. Ne yazık ki şehir olması gereken Ergani, yirmi yıldır ilgi ve alaka bekliyor. Biz Saadet Partimizin kongresine katılan bu güzel topluluğu görünce Ergani’de seçmenin partimize teveccühünü gördük. Ergani Saadet diyecek” diye konuştu.

Saadet Partisi Diyarbakır  İl Başkanı Abdurrahman Ergin ise, çalışmalardan duyduğu memnuniyeti belirterek, “Ergani; tarih boyunca farklı dillerin, kültürlerin, inançların ve kimliklerin birlikte huzur ve barış içerisinde yaşadığı kadim bir ilçemizdir. Ergani; özgürlük ve adalet arayışında, hak mücadelesinde, birlikte yaşam çabasında olan alın terinin, bereketin, sevgi ve kardeşliğin olduğu kıymetli bir ilçemizdir. Böylesi bir ilçemizin kongresinde siz değerli hemşerilerimizle bir araya gelmek bizim için mutluluktur, sevinçtir. Böylesi bir ilçemizin tercihleriyle, beklentileriyle, umutlarıyla, acılarıyla ve sevinçleriyle, kalp kalbe omuz omuza olmak Erganimize hizmet etmek bizim görevimizdir” diye konuştu.

Ergin, Erganili seçmenlere hitap ederken ilçenin çözüm bekleyen problemlerine parti bakışını şöyle dile getirdi: “İl olması gereken Ergani’yi yirmi yıldır ilçeden kocaman bir köye çevirdiler. Erganili Hemşehrilerim, Size söz veriyoruz. Ergani’nin yüzü, Saadet Partisi iktidarında gülecek. Ergani, Saadet Partimizin göz bebeğidir. Biz, esnafımızın, çiftçimizin, köylümüzün, işçimizin, işsizimizi, iş verenimizin yanındayız. Saadet Partisi bu ülkenin çimentosudur, birleştirici gücüdür. Kürdüyle Türküyle Zazası ile birlikte Ergani hepimizindir. Ergani üreticimiz mağdur, toprağımız mahzun, ekonomimiz çökertilmiş. Ergani, toplu konutlarla mı gelişecek?  Ergani’de devasa fabrikalar neden yok? Ahlaksızlık, hırsızlık, liyakatsizlik, yalan, iftira, rüşvet, torpil, israf ve yolsuzluk normal hale getirilmiş. Bütün bunlar canımızı sıkıyor. Ancak, biz biliyoruz ki sandıktan çıkan sonuçların yok sayıldığı bir şehirde öncelik hukuktur, adalettir. İnsanların dili, kimliği, kültürü yok sayılıyorsa, İnsanlara, yaşadıkları şehrin yönetiminde söz sahibi olmalarına izin verilmiyorsa, İnsanlar, sevinçlerinde de acılarında da yutkunmak durumunda bırakılıyorsa; hepimize düşen görev hak ve özgürlükler için tüm gücümüzle gayret etmektir”

 

Konuşmaların ardından yapılan oylamada Mehmet Budak Saadet Parti Ergani ilçe Başkanı seçildi.  Budak, kendisine güvenen Erganili hemşehrilerine her türlü hizmetin boyunlarının borcu ve görevleri olduğunu belirterek, “Biz, bu halkın, milletin emrindeyiz. Ergani’mizin sorunlarını birlikte çözeceğiz. Ergani beklenen ve özlenen günlere Saadet Partisi ile kavuşacak. Biz varsak, Ergani güzel günler görecek. Hasretimiz ve sevdamız Ergani’dir. Bize bu göreve layık gören İl Başkanımız Abdurrahman Ergin’e teşekkür ediyorum.” dedi.

Kongre, Saadet Partisine katılan yeni üyelerin rozetlerinin takılması ile sona erdi. Kongre sonrası Ergani Merkez’de esnaf ziyareti gerçekleştiren Saadet Partili heyet ve üyeler, ziyaret ettikleri esnafın sorunlarını dinleyerek, çözümün ilk seçimle bu iktidarın değişmesiyle, içerisinde Saadet Partisinin olacağı yeni yönetimle olacağına vurgu yaptı.

 
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Diyarbakır'da 'Piksel' operasyonu; çok sayıda kişiye gözaltı
Diyarbakır'da 'Piksel' operasyonu; çok sayıda kişiye gözaltı
Dem Parti heyetinden GGC’ye ziyaret
Dem Parti heyetinden GGC’ye ziyaret