Advert

İYİ partinin Çüngüş ve Çermik ilçelerinin 2. Olağan kongreleri yapıldı.

İYİ partinin Çüngüş ve Çermik ilçelerinin 2. Olağan kongreleri yapıldı.
Bu içerik 1235 kez okundu.

Her iki ilçenin kongreleri coşkulu ve büyük bir kalabalık ortamda yapıldı. Kongrelere şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal marşı okundu. Kongreler de İYİ Parti Genel Başkan Sayın Meral Akşener'in mesajı okundu. 
Sayın AKŞENER mesajında,
 "Değerli başkanım,
Milletimizi umutsuzluğa mahkûm eden, ülkemizi derin bir krize sürükleyen; bugünlerimizi tahrip, geleceğimizi tehdit eden kirli bir düzenle mücadele etmek için bir yola çiktık.
 Çiktiğimiz bu kutlu yolda; milletimizin sevgisi, desteği ve teveccühü ile her geçen gün başariya bir adım daha yaklaşıyor,
 Sizlerin kiymetli çalışmaları, özverisi ve fedakârliğıyla daha da güçleniyoruz. Biliyoruz ki tipki milletimiz gibi; omuzlarımizdaki yük ağır, sorumluluklarımız büyük, yolumuz çetin..
 Ancak biz, Atatürk'ümüzün; "Dinlenmemek üzere yola çikanlar asla yorulmazlar." sözlerindeki inançla asla durmadan, yorulmadan, sikılmadan yürümeye her daim devam ediyoruz.
 Sahip olduğumuz azim, inanç ve kararlılıkla; hedeflediğimiz güçlü, zengin ve mutlu Türkiye'mizi hep birlikte inşa edeceğimize yürekten inaniyorum. Emin olun;
 Ülkemizi hak ettiği yarınlara kavuşturacağımiz, milletimizin karamsarliğa yenik düşen yüzünü güneşe çevireceğimiz ve o kutlu hedefimize ulaşacağımiz günlere çok az kaldı!
 Sizin nezdinizde; bu kutlu yolda bizlerle birlikte yürüyen tüm dava arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyor,
 Kongrenizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Yüce Allah gayretlerimizi ibadet saysıin. En içten sevgi ve saygılarımla.." dedi.
Ardından İl Başkanı Vejdin ENSARİOĞLU konuşmalarda bulundu. İl Başkanı Vejdin ENSARİOĞLU konuşmasında "seçim sürecine girdiğimiz bugünlerde yapılan 2. Olağan kongrelerimizle seçime daha güçlü bir yönetimle girmenin mutluluğunu ve coşkusunu yaşıyoruz. yönetime seçilecek dava arkadaşlarımızla birlikte 2023 te yapılacak seçimle İnşaallah iktidar olacağız. Akp'lilerin zihnine yerleşen algıyla Akp'li olmayan herkes Akp'nin düşmanı ve dolayısıyla herkesi vatan haini zannediyorlar. Hayır Akp devlet değil bizim gibi bir siyasi parti ve biz kimseye düşman değiliz hele hele hain değiliz demek, biz sizden daha çok ülkemizi seviyoruz demek zorunda kalmak açıkçası kendimize hakaret olarak görüyoruz. Biz parti olarak kimseyi vatan haini, terörist veya bize düşman gözüyle bakmıyoruz. Hepimiz mevcut kimliklerimizle Türkiye Cumhuriyeti'nin vatandaşıyız. Kimliklerimizle, farklılıklarımızla ve fikirlerimizle ülkemizin zenginleşeceğine ve güçleneceğine inananlarız. 20 yıldır iktidarda olan bir parti hala çıkıp 2023'te bize oy verirseniz yolsuzlukları, yoksulluğu ve yasakları biz önleyeceğiz diyorlar. Utanmasalar 20 yıldır sanki iktidar da olan onlar değilmiş gibi konuşuyorlar. Soruyoruz 20 yıldır ülkeyi bu duruma getiren kimdir. Bu açıkça bir itiraftır. İktidar oldukları bu 20 yılda Yolsuzluğu, yoksulluğu ve yasakları biz yaptık itirafıdır. İşte onun için biz bu meşakatli yola çıktık. Biz kokuşmuz bu zihniyeti değiştirmek. Gençlerimize ve vatandaşlarımıza iş, aş, eğitim ve adaleti geri getireceğiz. Mutlu olacakları bir gelecek inşa etmek için geliyoruz. Halk ile devlet arasında köprü olacağız. Devleti vatandaşlarımızın emrine vereceğiz. Devlet bizi değil biz develeti büyüteceğiz ve dolayısıyla devletimiz büyüdükçe hep beraber zenginleşeceğiz. Bu vesileyle yeni yönetime seçilen arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. İlçemize ve partimize hayırlı olsun." Dedi. Ardından oylamaya geçildi, seçimler sonucunda Çüngüş İlçe Başkanlığına Hasan DEMİR ve listesi, Çermik İlçe Başkanlığına Erdal AKDENİZ ve listesi seçilerek güven tazelediler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Diyarbakır’da yolcu otobüsü devrildi: 3'ü, ağır 35 yaralı
Diyarbakır’da yolcu otobüsü devrildi: 3'ü, ağır 35 yaralı
Kaybolan Selman Yaşar bulundu
Kaybolan Selman Yaşar bulundu