Advert

Akademili öğrenciler geleceğe bir adım daha yaklaşıyor

Akademi Liseli öğrenciler yeni eğitim öğretim dönemiyle geleceğe bir adım daha yaklaşıyor.

Akademili öğrenciler geleceğe bir adım daha yaklaşıyor
Bu içerik 3585 kez okundu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, lise öğrencilerini üniversite sınavlarına hazırlamak amacıyla açtığı Akademi Lise 4 bin 529 öğrencinin katılımıyla ders başı yaptı.

Öğrencilerin üniversite sınavlarına hazırlanmaları için oluşturulan ve binlerce kişinin yararlandığı Akademi Lise'de yeni eğitim öğretim döneminin zili çaldı.

Sur ilçesi ve Yenişehir ilçesi Şehitlik mahallesi'nde bulunan Akademi Lise'lerin yanı sıra Silvan, Dicle, Bismil ve Hani'de bulunan Akademi Lise'lerde 99 eğitmenle birlikte, eğitim programı kapsamında liseye devam eden ve mezunlarının sınava hazırlanması için Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) müfredatlarıyla paralel oluşturulacak ders takvimiyle öğrencilere ücretsiz eğitim veriliyor.

Hafta içi ve hafta sonu olmak üzere 7 gün devam eden derslerde öğrenciler ilk etapta konu anlatımlarından yararlanıyor.

Soru çözme ve etüt saatlerinin de yer aldığı eğitim takviminde Akademi Lise her gün 09:00-17:00 saatleri arasında öğrencilere hizmet veriyor.

Akademi Lise, yoğun eğitim programı sürecinde öğrencilerin stres atmalarını sağlamak için gençlere yönelik çeşitli sosyal ve kültürel etkinlikler de düzenliyor.

“Burayı arkadaşlarıma tavsiye ediyorum”

Sur Akademi Lisesi öğrencilerinden Amine Demir, bir arkadaşının tavsiyesi üzerine buraya geldiğini ve aldığı eğitimden memnun olduğunu söyledi.

Öğretmenlerinin ve arkadaş ortamının iyi olduğunu ifade eden Demir, şöyle konuştu:

 "Bilişim odamız ve kurumumuza yakın bir kütüphanemiz var. Buraya mutlu bir şekilde geliyorum. Kamplar ve geziler oluyor. Burayı arkadaşlarıma tavsiye ediyorum. Özellikle de maddi durumu yeterli olmayan aileler çocuklarını buraya güvenle ve rahatlıkla gönderebilir."

Delal Bektaş da akademi lisede aldığı eğitimden memnun olduğunu anlatarak, akademi lisede çok fazla imkân bulunduğunu anlattı.

“Kaydolduğum için çok mutluyum"

Öğrencilerden Şeyhmus İne ise arkadaşının tavsiyesi üzerine akademi lise ile tanıştığını ve bu tanışmanın eğitim hayatı için çığır açtığını dile getirdi.

Olanakların diğer kurumlara göre daha iyi olduğunu aktaran İne, "Buradaki ortam güzel. Buraya kaydolduğum için çok mutluyum." diye konuştu.

Songül Göksun da evde internete erişebilme ortamının olmadığından dolayı akademi liseyi tercih ettiğini belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Diyarbakır aracı Konya’da kaza yaptı: 4 ölü, 2 yaralı
Diyarbakır aracı Konya’da kaza yaptı: 4 ölü, 2 yaralı
Son seçim anketi: CHP, AK Parti ve DEM’de son durum!
Son seçim anketi: CHP, AK Parti ve DEM’de son durum!