Advert

Diyarbakır’da bin 350 işçi alınacak!

Diyarbakır Valiliği, Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında 17 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bin 350 personeli alınacağını açıkladı.

Diyarbakır’da bin 350 işçi alınacak!
Bu içerik 6256 kez okundu.

Diyarbakır’da Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında İŞKUR tarafından 17 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne toplamda 1350 personel alınacak. Başvurular 27 Ağustos (yarın) itibarıyla başlayıp 31 Ağustos 2022 tarihinde sona erecek. ALO 170 üzerinden ya da https://esube.iskur.gov.tr/ internet adresi üzerinden TC kimlik numarası ve şifre kullanılarak yapılacaktır.

17 İlçe Milli eğitim Müdürlüğü nezdinde 1350 Temizlik kontenjanı için 5 süreyle süreli TYP açılacaktır, şartları şöyle:

-TYP’lere başvurular 27.08.2022 Cumartesi günü başlayıp, 31.08.2022 Çarşamba günü sona erecek şekilde 5 gün olacaktır.

-Başvurular Kuruma gelmeden ALO 170 üzerinden ya da https://esube.iskur.gov.tr/ internet adresi üzerinden TC kimlik numarası ve şifre kullanılarak yapılacaktır.

-Seçim Yöntemi: 06.09.2022 tarihinde Elektronik Noter Kurası olarak icra edilecektir.

-İlimize bağlı tüm ilçeler nezdinde açılan ve 27.08.2022-31.08.2022 tarihleri arasında başvurusu alınacak TYP’ler için 18 yaş üstü tüm vatandaşlarımız başvuru yapabilecektir. Erkek başvuru sahiplerinin programlara dahil edilebilmesi için engelli ve eski hükümlülük kaydı bulunanlar hariç 35 yaş üstü olma koşulu bulunmaktadır.

-TYP yönetmeliğinin 8. Maddesine istinaden yapılacak SGK sorguları esnasında 4/a, 4/c sigortalılığı bulunan, emeklilik kaydı bulunan ve vergi mükellefiyeti bulunan kişiler TYP’den yararlanamaz.

-TYP’ye müracaat edenler başvuru süresi içerisinde başvurularını iptal edebilecektir. İptal işlemi kişinin internet üzerinden sisteme kendi şifresiyle girmesi ile mümkün olacaktır.

 Diyarbakır'da 1 milyon 88 bin 500 ton verim elde edildi

-TYP’lere; Toplum Yararına programlara Adres Kayıt Sisteminde (AKS) aynı hanede oturan kişilerden başvuru şartlarını taşıyan herkes başvuru yapabilecek, daha önceki projelerde çalışan hanehalkı da dahil olmak üzere ancak bir kişi katılımcı olarak belirlenecektir.  Aynı haneden başvuru yapan kişilerin başvuru tarihine en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışması sonucu elde ettikleri gelirler toplamının asgari ücretin 1,5 katını aşması durumunda bu hanede oturanlardan hiçbiri TYP’ye katılamaz. (Hanehalkının belgelenebilen aylık net geliri 8.250,53 TL’yi aşıyorsa, brüt geliri 9.706,50 TL’yi aşıyorsa)

-Seçim Yöntemleri neticesinde oluşan listeler nihai liste olmayıp, Yüklenici (Milli Eğitim Müdürlükleri) ve İŞKUR tarafında gerekli inceleme ve kontrol işlemleri (Adres, SGK sigortalılık, emeklilik ve vergi mükellefiyeti sorguları, Gelir Tespiti, Katılımcı Geçmiş sorguları ve Kursiyer Geçmişleri sorguları) sonrasında listeler kesinleşecektir. İnceleme işlemleri tamamlanmadan program başlatılmayacaktır.

-Nihai Listelerin açıklanması için öngörülen tarih, 10 Eylül 2022’dir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ciwan Haco’dan yıllar sonra gelen Hülya Avşar itirafı
Ciwan Haco’dan yıllar sonra gelen Hülya Avşar itirafı
Ergani’de ‘Kudüs’ gecesi
Ergani’de ‘Kudüs’ gecesi