Advert

697 proje için 13 milyon TL hibe desteği

697 proje için 13 milyon TL hibe desteği
Bu içerik 2055 kez okundu.

Diyarbakır’da, Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında 697 üreticiye bu yıl yaklaşık 13 milyon TL hibe verildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi ile Diyarbakır’daki üreticilere bu yıl yaklaşık 13 milyon TL hibe verildi. Kentte 2021-2022 başvuru dönemi içerisinde 697 yatırımcı, aldıkları makine-ekipmanlarının karşılığı olarak Bakanlık tarafından desteklendi.

İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şubesince Ergani’de İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, Ergani Kaymakamı Ahmet Karaaslan, İl Müdür Yardımcısı Mehmet Şefik Türker, Şube Müdürü Naide Erdoğmuş ve çiftçilerimizin katılımıyla makine-ekipman dağıtım töreni düzenlendi. Ergani İlçesindeki 89 üreticiye 1.3 Milyon TL Hibe ile verilen makine ve ekipmanlar İl Müdürü Atalar ve Kaymakam Karaaslan tarafından üreticilere teslim edildi.

Kırsal alt yapıyı iyileştirmek, kırsal alanda yaşayan insanlara alternatif gelir kaynağı oluşturmak, tarım ve sanayi entegrasyonunu sağlamak, gıda güvenirliliğini arttırmak, üretilen ürünlerin pazarlama altyapısını güçlendirmek ve tarımsal istihdam sayısını arttırmak amacı ile 2006 yılında başlamış olan bu proje Hayvansal Ürün İşleme Tesisi, Bitkisel Ürün İşleme Tesisi Toplu Basınçlı Sulama Sistemleri, Alternatif Enerjili Seralar, Soğuk Hava Depoları, Çelik Silolar, Koyun Keçi ve Manda Proje konularını kapsamaktadır.

2006 – 2022 yılları arasında kentte 187 adet tesis tamamlanmıştır. Bu projelere ödenen hibe miktarı ise yaklaşık 80 Milyon TL olup tamamlanmış olan projeler kapsamında toplam 2.254 kişinin istihdam edildiği belirtildi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eşine tokat atan kocayı bıçakla öldürdüler!
Eşine tokat atan kocayı bıçakla öldürdüler!
Eypio ve Tuğçe Kandemir, Ergani’de konser verecek
Eypio ve Tuğçe Kandemir, Ergani’de konser verecek