Advert

20 Bin Nüfuslu Mahallenin Çehresi Değişiyor

Bağlar Belediyesi, ilçenin eski yerleşim yerlerinden olan Selahaddin Eyyubi Mahallesi’nde 10 bin metrekarelik alanda sokak sağlıklaştırılması ve kaldırım yenilenmesi çalışması yürüterek bölgenin çehresini değiştiriyor.

20  Bin Nüfuslu Mahallenin Çehresi Değişiyor
Bu içerik 1308 kez okundu.

 

Bağlar Belediyesi, ilçenin eski yerleşim yerlerinden  olan Selahaddin Eyyubi Mahallesi’nde 10 bin metrekarelik alanda sokak sağlıklaştırılması ve  kaldırım yenilenmesi çalışması yürüterek bölgenin çehresini değiştiriyor.

 

Vatandaşların talebi üzerine geniş kapsamlı bir çalışma başlattıklarını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,”Buradaki çalışmamız  tamamlandığında vatandaşlarımızın layık olduğu bir görüntü ve  tablo ortaya çıkacak.” ifadelerini kullandı.

 

Tahrip Olan Kaldırımlar Yenileniyor

Bağlar’ın kalabalık mahallelerinden  Selahaddin Eyyubi Mahallesi’nde kaldırımların genişletilmesi, tahrip olan sokakların yenilenmesi ve bölgenin sağlıklaştırılması için başlatılan çalışmalar tamamlanmak üzere. Belediye ekiplerinin yürüttüğü çalışmalarla 10 bin metrekarelik alan yenilenirken,modernize edilen cadde ve sokakların önümüzdeki günlerde vatandaşların ulaşımına ve hizmetine açılacağı kaydedildi.

Çalışmaların yapıldığı bölgede incelemelerde bulunan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, vatandaşlarla görüşerek hizmetlerden memnun olup olmadıklarını sordu. Beyoğlu, belediyeciliğin halkla beraber yapılması gerektiğini ifade ederek üç yıldır bunu Bağlar’da başardıklarının altını çizdi.

“Vatandaşımızın Hizmet Talebi Bizim İçin Emirdir”

Beyoğlu,”Bu bölge yaklaşık 15 yıldır yenilenmemiş. Kaldırımlar kullanılamaz hale gelmişti, sokaklar güzel bir görünüme sahip değildi. Vatandaşlarımızın makul olan her hizmet talebi bizim için mutlaka yerine getirilmesi gereken emirdir. Geniş bir alanda çalışma yapıyoruz. Tamamlandığında vatandaşlarımızın çok beğeneceği ve günlük yaşantılarını huzurlu hale getireceği bir tablo ortaya çıkacak inşallah. “ diye konuştu.

Yapılan çalışmayı değerli bulduklarını ifade eden çevredeki vatandaşlar da Başkan Beyoğlu ve belediye ekiplerine teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ergani'de şimşek deprem etkisi yarattı!
Ergani'de şimşek deprem etkisi yarattı!
Otomobil ile minibüs çarpıştı; ölü ve yaralılar var
Otomobil ile minibüs çarpıştı; ölü ve yaralılar var