Advert

DİYARBAKIR’I BALKAN ŞAMPİYONASI’NDA TEMSİL EDECEKLER

Sakarya’da devam eden Türkiye Karate Şampiyonası’nda mücadele eden Bağlar Belediyespor’lu milli sporculardan Sena Kızılaslan’ın şampiyon olmasından sonra Amine Akçmak da U21 kategorisinde Türkiye üçüncüsü oldu.

DİYARBAKIR’I BALKAN ŞAMPİYONASI’NDA TEMSİL EDECEKLER
Bu içerik 7726 kez okundu.

Sakarya’da devam eden Türkiye Karate Şampiyonası’nda mücadele eden Bağlar Belediyespor’lu milli sporculardan Sena Kızılaslan’ın şampiyon olmasından sonra  Amine Akçmak da U21 kategorisinde Türkiye üçüncüsü oldu. Kızılaslan ve Akçakmak, gelecek ay Sırbistan’da yapılacak Balkan Şampiyonası’nda milli takım formasıyla mücadele edecek. Kızılaslan’ın yeni hedefi milli takım seçmelerinde başarılı olarak ay-yıldızlı arma ile Avrupa Şampiyonası’nda yarışmak.

 

Hayalleri Gerçeğe Dönüştürmeye Devam Ediyorlar

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun gençlerin farklı kategorilerde sporla tanışmasına ve başarılı olmasına yönelik destekleri olumlu sonuçlar meydana getirmeye devam ediyor.

Bağlar Belediyespor’un milli sporcuları, Balkan Karate Şampiyonası’nda Türkiye milli takımında yer alma hakkı elde ederek Diyarbakır adına önemli bir başarıya imza attı.

Sakarya’da devam eden Türkiye Şampiyonası’nda kadınlar 59 kiloda şampiyonluğa ulaşan Sena Kızılaslan’dan sonra bu kez de Bağlar Belediyespor’un bir başka milli sporcusu Amine Akçakmak kadınlar U21 kategorisinde 68 kiloda üçüncülük elde etti. Kızılaslan ve Akçakmak, bu başarı sayesinde milli takıma seçilerek Sırbistan’ın en sahipliğinde Haziran ayında gerçekleşecek Balkan Şampiyonası’nda Türkiye adına yarışma hakkı da kazandı.

“Hüseyin Başkan Sporun Ve Sporcunun Dostudur”

 Antrenör Mehmet Yazar, iki sporcularının Balkan Şampiyonası’nda mücadele etme hakkı kazanmasının önemli bir başarı olduğuna dikkat çekerek Sena Kızılaslan’ın ayrıca Avrupa Şampiyonası’nda yer alacak milli takım kadrosuna seçilme potansiyelinin de çok yüksek olduğunu söyledi.

Yazar,”Bizlere her türlü desteği sağlayan Bağlar Belediye Başkanımız Hüseyin Beyoğlu’na Diyarbakır gençliği adına çok teşekkür ediyorum. Başkanımız, sporun ve sporcunun dostudur. Bugüne kadar ki uygulamalarıyla ortaya koymuştur.  Balkan Şampiyonası’nda ülkemizi, kentimizi ve belediyemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. Sena Kızılaslan inşallah Avrupa Şampiyonası müjdesini de verecektir.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Diyarbakır’ın manken adayı geri çekildi: İşte nedeni?
Diyarbakır’ın manken adayı geri çekildi: İşte nedeni?
Diyarbakır’a ‘manken’ muhtar adayı
Diyarbakır’a ‘manken’ muhtar adayı