Advert

Bağlar Belediyesi, “Gençlik Müdürlüğü”nü Kuruyor

Gençlerle Buluşan Başkan Beyoğlu, Halay Çekti, Önemli Mesajlar Verdi. Bağlar Belediyesi, ilçe belediyeleri arasında bir ilk olmak üzere gençlerin düşünce, öneri ve sorunlarını değerlendirmek üzere “Gençlik Müdürlüğü” kurma kararı aldı.

Bağlar Belediyesi, “Gençlik Müdürlüğü”nü Kuruyor
Bu içerik 8426 kez okundu.

Gençlerle Buluşan Başkan Beyoğlu, Halay Çekti, Önemli Mesajlar Verdi.

Bağlar Belediyesi, ilçe belediyeleri arasında bir ilk olmak üzere gençlerin düşünce, öneri ve sorunlarını değerlendirmek üzere “Gençlik Müdürlüğü” kurma kararı aldı.

Belediyenin bu kararını gençlerle gerçekleştirdiği buluşmada açıklayan AK Partili Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,” Bir araya gelmemizin gayesi, eksiklerimizi sizden dinleyip sevgimizi pekiştirmektir. Siz yüzümüze bunları söyleyeceksiniz ki biz doğru yolu bulalım. Geleceğin yöneticileri sizler olacaksınız. Kendi potansiyelinizin farkında olun.” dedi.

Renkli görüntülere geçen buluşmada Başkan Beyoğlu, gençlerle halay çekti, görüş ve önerilerini dinleyerek önemli mesajlar verdi.

 

Bağlar Belediyesi, nüfusun önemli bir bölümü gençlerden oluşan ilçede gençlerin proje, öneri ve görüşlerini değerlendirerek sorunlarını çözmek üzere “Gençlik Müdürlüğü” kuruyor.

 

AK Parti Bağlar Gençlik Kolları tarafından düzenlenen “Mahalle Bizim, Gençlik Bizim” programına eşi Dürdane Beyoğlu, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Mahsum Melikoğlu ile beraber katılarak gençlerin sorularını cevaplandıran Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, gençlere verdikleri önemin göstergesi olarak böyle bir karar aldıklarını açıkladı.

 

Gençleri yaşamın her alanına katmak ve onlardan istifade etmek gerektiğini anlatan Beyoğlu,”Siz olmazsanız ,gençlik olmazsa toplumun da önemi yok, partilerin de önemi  yok. Gençlik varsa hayat vardır,gençlik varsa hayat güzeldir, gençlik varsa sohbet güzeldir, gençlik varsa kardeşlik ve muhabbet güzeldir. Zaman zaman bir araya geliyoruz. Çeşitli zaman ve mekanlarda bir araya gelip hasbihal ediyoruz. Sizlere her zaman ihtiyacımız var. Son bir  yılda gençliğe verilen değer ve önemi şayet son 20 yılda ortaya koymuş olsaydık Türkiye’deki gençliğin yüzde seksenini kazanmış olurduk.” diye konuştu.

 

“Cumhurbaşkanımız İle Yol Arkadaşlığı Yapmak Bizim İçin Gurur Vesilesi”

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşlığını yapmanın gurur vesilesi olduğunu dile getiren Beyoğlu,” Hamd olsun yine de şuurlu bir gençlik gelişiyor. Çok daha güzel yol alacağız. Rabbime hamd ediyorum. Cenab-ı Allah siyaseti bize Diyarbakır’da ve Ak Parti’de yapmayı nasip etti. En önemlisi  Cumhurbaşkanımız, dünya liderimiz sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşlığını yapmak nasip oldu. İleride bunu evlatlarımıza, torunlarımıza gururla anlatacağız. Umut ediyorum ki biz bugün nasıl Fatih Sultan Mehmet Han’ı, Sultan Abdülhamid  Han’ı konuşuyorsak, nesillerimiz de liderimiz ve yol arkadaşımız Recep Tayyip Erdoğan’ı örnek olarak gösterecekler. İnşallah bu hikaye yüzyıllar boyu devam edecek. Bugün sizleri dinlemeye geldik. İçinizden geldiği gibi konuşun, bize her türlü eleştiri ve öneride bulunun.’Aman bu soru beni üzer’. Bizim böyle bir anlayışımız yok. Bir araya gelmemizin gayesi, eksiklerimizi sizden dinleyip sevgimizi pekiştirmektir. Siz yüzümüze bunları söyleyeceksiniz ki biz doğru yolu bulalım. Geleceğin yöneticileri sizler olacaksınız. Kendi potansiyelinizin farkında olun. “ ifadelerini kullandı.

 

Gençlerin her türlü projelerini değerlendirmeye hazır olduklarına vurgu yapan Beyoğlu, bu amaçla ilçe belediyeleri arasında bir ilk olmak üzere “Gençlik Müdürlüğü”  kurma kararı aldıklarını kaydetti. Beyoğlu, “Belediyemiz bünyesinde Gençlik Müdürlüğü kuruyoruz.  Yüzlerce öğrencimizin yararlandığı eğitim merkezi açtık. Projeleriniz varsa bize ulaştırın, gereğini yapalım.”ifadelerine yer verdi.

 

“Hatayı Vatandaşta Değil, Kendimizde Bulacağız”

 

Geçmiş dönemlerde yapılan siyasetin yanlışlarına dikkat çeken Beyoğlu, bu tabuyu yıktıklarını dile getirdi.

 

Beyoğlu, şöyle devam etti ;

 

”Sevgi, merhamet ve şefkat göstermemiz halinde çözülmeyecek hiçbir sorunumuz yok. Biz bunu son üç yılda yaptığımız çalışmalar ve halkımızın kadirşinaslığı sayesinde öğrendik. Üç yıldır haftanın en az 4-5 günü düzenli olarak Bağlar sokaklarındayız. Esnafımızı, vatandaşlarımızı ziyaret ediyoruz, onları dinliyoruz, beraber çözüm üretmeye çalışıyoruz.

 

Daha önce sokaklara giremiyor, esnafın içine çıkamıyorduk siyasetçiler olarak. Çünkü bu halka bakacak yüzümüz yoktu. Seçimden seçime vatandaşı hatırlamakla olmaz. Biz bu tabuyu yıktık. Eski yaklaşımların yanlış olduğunu gösterdik. Şimdi halkımızla aramızda o kadar güçlü bir bağ oluştu ki onlar bizi davet ediyor. Halkımız kadirşinastır. Üzerimizde büyük bir sorumluluk var. Bu necip milletin hakkını ödeyemeyiz. Daha çok çalışmamız lazım. İnsanlara daha fazla dokunmalıyız. Siyasetçiler olarak hatayı  kendimizde bulmalıyız. Makamlara gelince halkı unuttuk. Yüzümüzü halka döndüğümüzde halkın kazanılabileceğini anladık.”

 

Üç yılda çok önemli projeleri hayata geçirdiklerinin altını çizen Beyoğlu,bunları devada projelerle sürdüreceklerini anlattı.

 

“Devasa Projeleri Hayata Geçirmeye Devam Edeceğiz”

 

Beyoğlu,”20 yılda yapılmayan hizmetleri  üç  yıla sığdırdık. 200 bin metrekarelik yeşil alan kazandırdık. Kırsal mahallelerimizin tamamına yol kazandırdık. Hamd olsun bugün her tarafa hizmet götüren bir belediye var.

 

Bağlar’ımızla özdeşleşen Bağ Evi projemiz tamamlandı. Eski Bağlar’ın makus talihini değiştirecek Kentsel Dönüşüm projemizi hazırladık, Çevre Şehircilik Ve İklim Değişikliği Bakanlığımız şu an çalışmaları yapıyor.

 

Çevre Şehircilik Ve İklim Değişikliği  Bakanlığı’na tahsis ettiğimiz 100 bin metrekareklik alanda bölgenin en büyük millet bahçesi tamamlanmak üzere. İnşallah Nisan ayı içerisinde halkımızın ,gençlerimizin hizmetine sunacağız. Şimdi Bağcılar mahallemizde çok önemli özellikler içeren bir vizyon projemiz daha var. Onu da diğer önemli projelerimizle beraber hayata geçireceğiz.” şeklinde sözlerini tamamladı.

 

Programda gençlere hitap eden Başkan Beyoğlu’nun eşi Dürdane Beyoğlu, gençlerden siyasette aktif şekilde görev yapmalarını istedi. Dürdane Beyoğlu,”Z kuşağı diyorlar. İnşallah sizler arkadaşlarınızı ikna ederek bu çalışmalara dahil edeceksiniz. Hiç kimse için değil, ülkeniz, aileniz ve kendiniz için mücadele edin.  Bu ülkenin de partimizin de sizlere ihtiyacı var.” İfadelerini kullandı.

 

Konuşmasında Bağlar Belediye Başkanı Beyoğlu’na gençlere yönelik çalışmalarından dolayı teşekkür eden AK Parti Diyarbakır İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Mahsun Melikoğlu, gönül dilini konuşarak gençleri kazanmaya devam edeceklerini söyledi.

 

“Gönülleri Mest Eden Dili Konuşmaya Devam Edeceğiz”

 

Melikoğlu,”Allah razı olsun, Hüseyin başkan bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Gençler varsa ben de varım dedi. Biz böyle bir camiayız. Genç ne manaya gelir bilir misiniz? Hazine manasına geliyor. Hazine odur ki tozlanmasın, kaşif keşfetsin. Ülkemizdeki  gençlik cumhurbaşkanımız sayesinde keşfedildi. Artık gençler hayatın her alanında söz sahibi. Bunun örneklerinden biri bu aciz kardeşiniz olan benim. 23 yaşında milletvekili adayı gösterildim. 18 yaşındaki gençlerin seçme hakkı vardı ama seçilme hakkı yoktu. Cumhurbaşkanımız seçilme yaşını 18’e indirdi. Her daim gençlerin yanında oldular. Öyle ise biz de gençlerin yanında olacağız. Biz olabildiğince sözlerine dikkat eden ,gönülleri  kazanmaya gayret eden bir gençliğiz. AK gençlik budur. Bir söz ki bir ömrü, bir söz ki bir gönlü ve ömrü bahtiyar eder ,bir söz ki bir ömrü bir günde ihtiyar eder. Biz ömürleri bahtiyar etmek için,bahtiyar olan ömürleri geleceğimize nasıl yön verebilir diye düşünmek için gayret ediyoruz. Aklımızla seveceğiz, gönlümüzle seveceğiz, tüm benliğimizle seveceğiz. Ve sevmeye devam edeceğiz. Birileri insanların benliğine kast eden bir dil kullansa da biz mest eden dili kullanmaya devam edeceğiz. “ dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Dekan yardımcısını bıçaklayan eski kız öğrencisi, akıl sağlığı raporu için Elazığ’a gönderildi
Dekan yardımcısını bıçaklayan eski kız öğrencisi, akıl sağlığı raporu için Elazığ’a gönderildi
Diyarbakır’da kadın cinayeti
Diyarbakır’da kadın cinayeti