Advert

İKİNCİ EL OTO GALERİCİLERİNE ÇİFTE MÜJDE

AK Partili Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Diyarbakır-Şanlıurfa yolu üzerinde bulunan ve ikinci el araçların satıldığı oto galericiler sitelerine ziyarette bulunarak esnafa müjdeler verdi.

İKİNCİ EL OTO GALERİCİLERİNE ÇİFTE MÜJDE
Bu içerik 1201 kez okundu.

 

AK Partili Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Diyarbakır-Şanlıurfa yolu üzerinde bulunan ve ikinci el araçların satıldığı oto galericiler sitelerine ziyarette bulunarak esnafa müjdeler verdi. Ticaret ve Sanayi Bakanlığı’nın yönetmeliğine göre 31 Temmuz 2022 tarihine kadar ruhsat çıkarması zorunlu olan ikinci el oto galerici esnafına her türlü kolaylığın sağlanacağını açıklayarak, cami talebinin yerine getirilmesi için de gerekli desteği vereceklerini bildirdi. Beyoğlu, ruhsat giderleri konusunda belediye tarihinin en büyük indiriminin sağlanması  için belediyenin ilgili birimlerine talimat verirken, bu gelişme esnaflar arasında büyük memnuniyet oluşturdu.

RUHSATI OLMAYANA İŞYERİ AÇMA İZNİ YOK

 

2.el motorlu kara taşıtları ticaretine ilişkin Ticaret Bakanlığı’nın hazırladığı yönetmelik 15 Ağustos 2021 tarihinde  yürürlüğe girerken, bakanlığın “İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelikte” işletmelere verdiği  süre 31 Temmuz 2022 tarihinde sona erecek.

 

Bu yönetmelikle beraber 2.el otomobil alım satımı ile iştigal edenler 31 Temmuz tarihine kadar yetki belgelerini almak zorunda. Yetki belgesi olmayan kişiler, bir yıl içinde en fazla 3 defa 2. el araç alım satımı yapabilecek. Ruhsatı olmayanlar internet üzerinden de satış yapamayacak.

 

Bağlar Belediyesi, 2.el oto alım satımı işi yapan esnafın yüzünü güldürecek önemli kararlar aldı. Diyarbakır- Şanlıurfa yolu üzerinde bulunan 2.el oto galeri sitelerine çıkarma yapan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, esnafın taleplerini dinleyerek müjdeler verdi.

 

RUHSAT GİDERLERİNDE YÜZLERİ GÜLDÜREN KOLAYLIK

 

Diyarkent ve Amed  2.el oto galeri sitelerindeki esnaflarla görüşerek sohbet eden Beyoğlu, belediye olarak her zaman ve her koşulda esnafın yanında olduklarına vurgu yaparak ruhsatlandırma işlemlerinin giderlerinde belediye tarihinin en büyük  indirim oranlarıyla işlem  yapılacağını bildirdi. Beyoğlu, ruhsatlandırma için öngörülen 15 günlük süreyi 60 güne çıkardıklarını bildirdi.

 

 Esnafların bir diğer talebi ise yapımı devam eden iki site ile beraber toplam 400’den fazla esnafın yer aldığı bölgede cami için oldu. Başkan Beyoğlu, cami yapımı için belediye olarak her türlü desteği sağlayacaklarını, bunun için hemen adım attıklarını kaydetti.

"HER KONUDA YANIMIZDA OLDUNUZ" DİYEREK TEŞEKKÜR ETTİLER

 

Beyoğlu,”Biz sizin için  varız ve  taleplerinizi yerine getirmek üzere buraya geldik. Gösterdiğiniz kadirşinas tutumdan dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonra da her konuda yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyorum” dedi.

 

Başkan Beyoğlu’nun sorun ve taleplerinin karşılanması için bugüne kadar büyük bir özveri ortaya koyduğunu belirten Amed 2.El Oto Galericiler Sitesi Başkanı Ekrem Yalçın, Diyarkent 2.el oto Galericiler Sitesi Başkanı Abdülhalim Turgut ile diğer site yöneticileri ve esnaflar teşekkür ederek bu davranışın esnafı destekleme adına örnek bir tutum olduğuna dikkat çekti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Dekan yardımcısını bıçaklayan eski kız öğrencisi, akıl sağlığı raporu için Elazığ’a gönderildi
Dekan yardımcısını bıçaklayan eski kız öğrencisi, akıl sağlığı raporu için Elazığ’a gönderildi
Diyarbakır’da kadın cinayeti
Diyarbakır’da kadın cinayeti